Sulīga cūkgaļas maltā gaļa ar pipariem indonēziešu gaumē. Pacienā ģimeni ar sataju!

12-04-2018

satajs


Sulīgs katrs kumoss – kārdinoša maltas cūkgaļas, kraukšķīgu salātu un zemesriekstu mērces kombinācija. Pipari un sīpoli veicina možu prāta darbību, tāpēc šī recepte ir lieliska maltīte rosīgas dienas vidū.

SASTĀVDAĻAS
4 porcijas
Sagatavošana 15 minūtes
Termiskā apstrāde 12 minūtes

2 lieli saldie pipari (1 sarkans, 1 dzeltens)
2 ēdamkarote olīveļļas
400g liesas maltas cūkgaļas
2 sīpoli
3 ķiploku daiviņas, saspiestas
1 ēdamkarote malta koriandra
2 ēdamkarote sojas mērces
4 sīpoli ar lociņiem (spring onions)
1 kraukšķīgi salāti, piemēram, romiešu, sadalīti pa lapām pasniegšanai

Sataja mērcei
4 ēdamkarotes viendabīga zemesriekstu sviesta
1 ķiploka daiviņa, saspiesta
1 tējkarote sezama eļļas
1 ēdamkarote sojas mērces
Katrā porcijā ir • 414kkal • 31g proteīna • 18g ogļhidrātu, no tiem 14g cukuru • 25g tauku, no tiem 5g piesātinātu • 6g šķiedrvielu

ALTERNATĪVAS SASTĀVDAĻAS
• Sarkanā pipara vietā ņemiet 1 zaļo piparu. Sasmalciniet ceturtdaļu ķīniešu kāposta un pievienojiet maltās gaļas maisījumam 3. solī pēc tam, kad paprika apcepta maisot 2 minūtes. Pabeidz kā minēts iepriekš.

• Salātus saplucina, nevis izmanto veselas lapas, un katru porciju pasniedz ar 2 sasildītām tortiļām. Pārlej mēri pār tortiļām, sadala starp tām cūkgaļu un papriku, tad sarullē un pasniedz ar blakus pievienotiem salātiem un lociņiem.

PAGATAVOŠANA
1. Sāk ar sataja mērces pagatavošanu. Nelielā bļodiņā ieliek zemesriekstu sviestu, 1 saspiestu ķiploka daiviņu un sezama eļļu. Pakāpeniski pielej 4 ēdamkarotes verdoša ūdens. Maisījums sākumā būs biezs un spīdīgs, pēc tam kļūs mīkstāks un aptuveni minūti vēlāk – blāvs. Iemaisa sojas mērci un noliek malā.

2. Sīpolus sagriež uz pusēm un sagriež šķēlītēs, pēc tam sagriež četrās daļās un sagriež šķēlītēs papriku. Sakarsē 1 ēdamkaroti augu eļļas lielā pannā uz lielas uguns. Pievieno malto cūkgaļu un, laiku pa laikam apmaisot, cep aptuveni 5 minūtes, kamēr gaļa ir irdena un apbrūnējusi, un liekais šķidrums iztvaikojis.

3. Uz pannas liek atlikušo 1 ēdamkaroti olīveļļas, sīpolus un atlikušās 2 saspiestās ķiploka daiviņas un maisot cep 2 minūtes. Iemaisa piparus un koriandrus un maisot cep vēl 4-5 minūtes vai kamēr paprika mīksta. Noņem no uguns un iemaisa sojas mērci.

4. Sīpollociņus notīra un sagriež diagonāli. Uz katra šķīvja kārto 2-3 salātu lapas un uz tām sadala cūkgaļas maisījumu. Pārlej sataja mērci un pārkaisa sagrieztos lociņus.

ŠEFPAVĀRA PADOMI
! Lai sagatavotu lielus piparus, tur tos vertikāli piespiestus pie dēlīša, lai varētu nogriezt mīkstumu līdz serdei. Griež no trim pusēm, pēc tam nogriež kātiņu un atlikušās sēklas no ceturtās puses.

! Ja vietējā lielveikalā vai gaļas veikalā nav pieejama malta cūkgaļa, ieliek 400g cūkgaļas, piemēram, pleca vai steika, virtuves kombainā vai gaļas maļamajā mašīnā un samaļ līdz vienmērīgai konsistencei.

SĪPOLI
Sīpoli, kuros daudz ir augu valsts vielu, kuras dēvē par fitoķimikālijām, kas palīdz daudzu slimību profilaksē, ir arī lielisks flavonoīda kvercetīna, spēcīga antioksidanta, avots. Dažos pētījumos norādīts, ka kvercetīns samazina risku saslimt ar plaušu vēzi.

loading...