Sudrabs maģiskos rituālos: saziņai ar augstākajiem spēkiem un pret ļauniem gariem

29-07-2018

sudrabs4


Sudraba rokassprādze vai ķēdīte ne tikai ir rotaslieta, tā veic arī noteiktas aizsargfunkcijas.

* Inki sudrabu uzskatīja nevis par metālu, bet dievišķu substanci, “mēness asarām”, jo saistīja to ar nakts spīdekļa iedarbību. Tagad jau nopostītajā Mēness templī Peru visas sienas bija noklātas ar sudrabu – tas palīdzēja priesteriem labāk sajust saikni ar savu debesu aizbildni.

* Senie ēģiptieši bija pārliecināti, ka dievam Ra kauli ir no sudraba. Viņiem šis metāls bija vērtīgāks par zeltu.

* Visā pasaulē ļaudis uzskatīja, ka sudrabs spēj aizsargāt no ļauniem gariem – ne velti vampīri, rēgi un visādi citādi mošķi un ļaunuma iemiesojumi bijās vienīgi no sudraba lodēm. Savukārt miruša cilvēka zārkā, lai viņa gars neaizmuktu, tika iedzīta sudraba nagla.

* Dažos Francijas apvidos jaunie pāri pirms došanās uz baznīcu laulāties apjoza sevi ar sudraba ķēdi, lai ceļā pasargātos no burvestībām.

* Mūsu senči ticēja, ka sudrabs palīdz nodibināt sakarus ar augstākiem spēkiem un pat saņemt no viņiem atbildes uz daudziem jautājumiem. Šim nolūkam sudraba karoti vajadzēja ielikt kristāla traukā ar tīru ūdeni, nolikt to gultas galvgalī un pirms aizmigšanas balsī izteikt jautājumu, uz kuru nekādi nebija iespējams rast atbildi. Problēmas atrisinājums atnāca miegā.

loading...