Agra rīta meditācija. Šri Činmoja vingrinājums miera gūšanai

03-07-2019

Foto – Pixabay


Miera spēku var salīdzināt ar naudas spēku. Ja agri no rīta kabatā ieliekam naudu, mēs varam visas dienas gaitā visu ko pirkt.

Tāpat, ja agri no rīta mūsu meditācija būs veltīta mieram, miers atnāks, un tad, kad mums būs jāiet trakā, neprātīgā pasaulē, mums būs miers, ko varēsim izmantot visas dienas garumā.

NO ŠRI ČINMOJA GRĀMATAS “LAIMES PAVEDIENI”

Vingrinājums Neizmērojamas debesis, bezgalīga jūra

Meditācija ir kā ieniršana jūras dzelmē, kur viss ir rāms un mierīgs. Virspusē var būt daudz viļņu, bet jūras dzelmi tas neietekmē. Savos lielākajos dziļumos jūra ir pilnīgi klusa. Sākot meditāciju, vispirms cenšamies sasniegt savu iekšējo pasauli, patieso būtību — kas būtu tā jūras dzelme. Kad nāks ārējās pasaules viļņi, mūs tas neietekmēs.

Bailes, šaubas, uztraukumi un zemes kņada tiks vienkārši aizskalota prom, jo mūsu iekšējā būtībā ir pārliecinošs miers. Domas mums netiek klāt, jo mūsu prātu ir pārņēmis miers, klusums un harmonija. Tās ir kā zivis jūrā, tās lec un peld, bet neatstāj nekādas pēdas aiz sevis.

Tātad, kad esam sasnieguši augstāko meditācijas pakāpi, jūtamies kā jūra un jūras dzīvnieki nespēj mūs ietekmēt. Mūsu prāts ir debesis, un mūsu sirds ir bezgalīgā jūra. Tā ir meditācija.

Mūsu iekšējais miers ir bezgalīgs. Gluži tāpat kā neizmērojamās debesis, tas aptver visu.
Miers ir apveltīts ar varenu spēku. Ja esam stipri un spēcīgi, pasaules nemiers nespēs mūs ietekmēt. Bet, ja esam vāji un mums trūkst iekšējā miera, gluži dabiski mūs pārņems pasaulīgs nemiers un kņada.

Tas miers ir patiess miers, ko nesatricina ārēja vai iekšēja pasaules dārdoņa.

loading...