Šonakt mūs apciemos burvīgs Perseīdu zvaigžņu lietus! Padomi foto mirkļu ķeršanai

11-08-2018
Foto - Pixabay

Foto – Pixabay

Naktī no 11. uz 12. augustu debesīs būs vērojama Perseīdu meteoru plūsma – mazas meteoru atlūzas, kas, lidojot ar kosmisku ātrumu, atstāj aiz sevis skaistu, spilgtu “asti”.

Pateicoties tam, ka šogad Perseīdu plūsma sakrīt ar Jaunu mēnesi jeb Mēness kalendāra pirmo dienu, mēness gaisma to neapspīdēs, tāpēc tā būs redzama vēl labāk.

Šoreiz zvaigžņu lietus būs samērā mērens: tikai 50-75 meteoru stundā, savukārt šai ziņā leģendārais 2011. gada zvaigžņu lietus (Drakonīdas), pār Zemi nobēra pat 800 krītošas zvaigznes. Nakts uz 12. augustu būs klusa, mierīga un tumša nakts, ko izgaismos burvīgs zvaigžņu lietus.

Vērot krītošās zvaigznes un iedomāties vēlēšanos vislabāk dziļā naktī, kādu stundu vai divas pēc pusnakts. Meteorīti lidos no Kasiopejas un Perseja zvaigznāju puses, tāpēc zvaigžņotās debess pazinēji labāki zinās, uz kuru pusi skatīties. Bet neapmulsīs arī parasti mirstīgie, jo mirdzošos punktiņus debesīs ievērot ir praktiski neiespējami.

Perseīdas uzskata par vienu no spilgtākajām un nozīmīgākajām meteoru plūsmām, tā vērojama, kad Zeme “uzkāpj uz astes” Svifta-Tatla komētai. Lieliski redzams zvaigžņu lietus būs arī naktī uz pirmdienu – nepalaid garām!

Fotografēšanas cienītāji var veikt apbrīnojami skaistus zvaigžņu lietus uzņēmumus. Lai to izdarītu, fotoaparāts ar platleņķa objektīvu jānovieto uz līdzenas virsmas tā, lai objektīvs būtu vērsts pret zenītu (tur būs vērojams tas, ko vēlamies iemūžināt). Neaizmirsti arī, ka ekspozīcijas laikam jābūt ne mazākam par 30 sekundēm.

Bet vislielāko prieku, protams, sniedz Perseīdu vērošana pašam savām acīm. Neviens attēls nespēj atveidot sīciņo kosmisko vēstnešu brīnišķo lidojumu tumšajās nakts debesīs.

Avots: “Esotericblog”

loading...