Soli pa solim: trīs kinologa padomi, kā iemācīt suni nelēkt virsū!

29-04-2020

Foto – pexels.com

Ārkārtīgi daudzi suņu saimnieki sastopas ar nevēlamu sava mīluļa uzvedību – lekšanu virsū. Parasti tas notiek brīžos, kad suns ir sapriecājies, “satrakojies” tad, kad saimnieks ir pārnācis mājās un mājdzīvnieks viņu tādējādi “sagaida”.

Kā iemācīt sunim nelekt virsū? Tas var būt gana traucējoši, it īpaši, ja dzīvnieks ir liela auguma!

Suņu uzvedības speciālists un kinologs Ivars Lielpēteris ar smaidu stāsta, ka visrupjākā kļūda, ko saimnieks pieļauj darot tādos brīžos, kad dzīvnieks lec virsū ir teikt viņam “nomierinies”. “Tas ir tāpat kā sievietei strīda laikā pateikt, lai viņa nomierinās!,” – smejas kinologs.

Kā tad pareizi rīkoties šādās situācijās?

1. Ignorēt!

Vissvarīgākais un galvenais nosacījums, kas jāievēro brīžos, kad dzīvnieks izpilda nevēlamas darbības ir viņa ignorēšana. Jāatceras, ka arī sarāšana un sodīšana ir uzmanība, ko pievēršat savam sunim, tāpēc arī šīs metodes nav efektīvas.

Protams, kinologs norāda, ka šī metode nenostrādās kā ar “burvju nūjiņu” un paies kāds laiks, kamēr dzīvnieks sapratīs, ka viņa nevēlamā uzvedība saimnieka uzmanību neizpelnās. Saimniekam jāapbruņojas ar pacietību!

2. Pagriezties sāniski!

Tāpat Ivars Lielpēteris pastāsta, ka lielākoties dzīvnieks lec virsū no priekšpuses. Viena no iedarbīgākajām metodēm šādos mirkļos ir pagriezties sāniski, jo tas dzīvnieku var samulsināt, tādējādi viņš pārstāj darīt to, ko iesācis.

3. Sameklēt palīdzību pie speciālista!

Un, visbeidzot, ja neizdodas četrkājaino draugu atmācīt ne ar vienu, ne otru metodi un kopš pirmajiem centieniem ir pagājis kāds laiciņš, bet nekādus uzlabojumus jūs nenovērojat, vērsieties pēc palīdzības pie kinologa.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

VIDEO: Kā sunim iemācīt glīti braukt auto?

VIDEO: Kā iemācīt suni no prieka nelēkt virsū ciemiņiem

Kad kucēnu vest uz suņu skolu, skaidro kinoloģe Ļena Valdmane

loading...