Šokolādes un kafijas torte. Bez cepšanas!

21-12-2017

torte2

Laba ideja tortei, kuras tapšanai nav jācep daudzi biskvīti. Kafijas un šokolādes gardums pieder kategorijai “šedevrs no nekā”: to gatavo no pašām vienkāršākajām sastāvdaļām, bet izskatās un garšo smalki.

Ja gatavo torti tikai pieaugušajiem, iesakām pievienot vēl kādu karotīti aromātiska liķiera vai ruma. Torti bagātinās arī garšvielas: kanēlis, kardamons, zvaigžņu anīss – pievieno pa šķipsniņai, gatavojot kafijas uzlējumu, un ļauj ievilkties.

Sastāvdaļas

500 g cepumu
4 olas
250 g sviesta
1 glāze cukura
1 ēdamkarote kakao pulvera
1 tējkarote vaniļas cukura

torte3
Pagatavošana

1. Pagatavo krēmu. Sakuļ olas, kakao pulveri, parasto un vaniļas cukuru. Liek ūdens peldē, pastāvīgi maisot karsē, līdz sabiezē. Masu atdzesē. Nelielām porcijām pievieno sasildītu sviestu. Sakuļ, līdz iegūta viendabīga masa.

2. Cepumus pamērcē kafijā, liek formā ar noņemamām malām, tukšās vietas aizpildot ar cepumu drupatām. Pārziež ar krēmu. Turina veidot torti, pamīšus liekot cepumus un krēmu. Virsējā kārta – krēms

3. Liek ledusskapī sastingt.

Cepumi derēs jebkādi, galvenais, lai nav pārāk cieti. Tortes virspusi var rotāt ar kakao pulveri, rīvētu šokolādi vai pārliet ar kausētu šokolādi.

loading...