Smaržīga, pašcepta maizīte! Galvenais – pamatrecepte, piedevas var būt dažādas

03-01-2018

maize2

Maizes mīklu nav grūti pagatavot. Varat izvēlēties no plaša miltu klāsta, pievienot sēklas, rozīnes, riekstus, saulē kaltētus tomātus, garšaugus vai citas piedevas. Pēc šīs vienkāršās receptes var pagatavot divus kukulīšus.

1. Izšķīdiniet 15 g svaiga rauga vai 2 tējkarotes kaltēta rauga un 1 tējkaroti cukura 500 ml remdena ūdens un rūpīgi izmīciet ar dakšiņu. Ļaujiet ievilkties 10 minūtes vai kamēr sāk veidoties putas, pēc tam rūpīgi izmaisiet. (Vai arī lietojiet 7 g maisiņu viegli sajaucama, ātri uzrūgstoša rauga, kuram iepriekšēja apstrāde nav vajadzīga; vienkārši sekojiet norādījumiem
uz iepakojuma).

2. Iesijājiet 750 g baltmaizes miltu un 1 ēdamkaroti sāls lielā jaucamajā bļodā. Pievienojiet iepriekš sagatavoto rauga maisījumu vai ātras pagatavošanas raugu tieši no paciņas kopā ar norādīto ūdens daudzumu.

3. Ar vienu roku jauciet tā, lai būtu iejaukti visi milti un veidotos bieza pasta. Vajadzības gadījumā pievienojiet nedaudz papildu miltu.

maize1
4. Lieciet uz miltiem pārkaisīta dēļa un mīciet 10 minūtes, pēc vajadzības apkaisot rokas ar miltiem, kamēr mīkla gluda un elastīga, ar nedaudz spīdīgu virspusi. Mīcot katru reizi apgrieziet mīklu par ceturtdaļu pilna apgrieziena, strādājot ritmiski.

5. Bļodu viegli ietaukojiet ar augu eļļu, lieciet tajā mīklu un apsedziet ar viegli ieeļļotu pārtikas plēvi. Atstājiet siltā vietā 1,5 – 2 stundas vai kamēr mīklas apjoms dubultojies.

6. Atkal lieciet uz dēļa un vēlreiz izmīciet. Ietaukojiet divas 450 g kukulīšu veidnes. Sadaliet mīklu divās daļās, un no katras izveidojiet pa kukulītim. Ievietojiet tos ieeļotos, aiztaisāmos plastmasas maisiņos un atstājiet uzrūgt 40 minūtes istabas temperatūrā.

7. Sakarsējiet cepeškrāsni līdz 230°C/gāzes atzīme 8. Kad maize uzrūgusi, pēc vēlēšanās pārziediet to ar olas dzeltenumu. Cepiet 35 minūtes.

8. Kad maize izcepusies, kukulīši atleks no veidņu sienām, un paklauvējot apakšā, būs dobja skaņa. Izņemiet no veidnēm un nolieciet uz režģu plauktiņa pilnīgai atdzišanai.

9. Bulciņām: sadaliet mīklu 16-20 daļās, izveidojiet bulciņas un ļaujiet uzrūgt 15-20 minūtes. Pārklājiet glazūru, pēc tam cepiet 12-18 minūtes 220°C/gāzes atzīme 7.

Piezīme: Rauga mīkla nedrīkst atrasties caurvējā vai aukstumā, tāpēc, kamēr tā uzrūgst, turiet durvis un logus aizvērtus. Mīklu var dienu uzglabāt ledusskapī. Saldētavā tā var glabāties līdz pieciem mēnešiem.
Mīklu dažas minūtes rūpīgi un kārtīgi izmīciet ar delnām.

PADOMI laika taupīšanai
• Lietojiet mikseri ar mīklas uzgali (3 minūtes zemā ātrumā) vai sajauciet sastāvdaļas virtuves kombainā – iegūto mīklas bumbu nevajadzēs tik daudz mīkstīt.

• Lietojiet pilngraudu miltus – tajos ir mazāk glutēna, tāpēc mazāk jāmīca.

• Uzrūgšanu var paātrināt, izmantojot mikroviļņu krāsni. Pēc izmīcīšanas ielieciet mīklu neietaukotā bļodā un apsedziet ar viegli ieeļoti pārtikas plēvi. Uzlieciet karstumu uz augstāko uz 10 sekundēm, pēc tam atstājiet bļodu mikroviļņu krāsnī vai siltā vietā uz 20 minūtēm. Ja mīklas apjoms vēl nav dubultojies, sakarsējiet vēlreiz uz 10 sekundēm, pēc tam atstājiet vēl uz 10 minūtēm.

Nākamajā lapā uzziniet vēl vairākus padomus mīklas veidošanai un maizes cepšanai!

Lasīt tālāk: 1 2
loading...