Smagas attiecības reti ir tā vērtas. Desmit iemesli tās pārtraukt!

10-06-2024

Ilustrācija – Pixabay

Attiecības ir svarīga ikviena cilvēka dzīves sastāvdaļa. Tomēr dažkārt var būt grūti zināt, kad ir pienācis laiks atvadīties. Šajā rakstā aplūkosim astoņus vienkāršus iemeslus, kāpēc jums vajadzētu pārtraukt sarežģītas attiecības un sākt jaunu, gaišāku dzīves nodaļu.

1. Nesaprašanās un aizkaitinājums

Ja jūsu jūtas pret partneri atgādina sajūtu pēc seriāla noskatīšanās bez tulkojuma – nesaprašanās, aizkaitinājums un vēlme izslēgt “skaņu un bildi” – ir laiks nospiest pogu “stop”.

Pastāvīga nesaprašanās var izraisīt dziļu neapmierinātību un nogurumu. Ja jūtat, ka pastāvīgi esat pārpratuma stāvoklī un vēlaties attiecības izslēgt, tas ir skaidrs signāls, ka jādomā par attiecību pārtraukšanu.

2. Ignorēšana

Ja jūsu vārdi tiek ignorēti tāpat kā brīdinājumi lidmašīnā, ka smēķēt aizliegts, – jūs runājat, bet jūs nedzird – iespējams, ir pienācis laiks mainīt aviokompāniju. Ir svarīgi, lai jūsu balss tiktu sadzirdēta un ņemta vērā. Jūsu vārdu ignorēšana var liecināt par necieņu un jūsu jūtu un domu nenovērtēšanu.

3. Pastāvīgas skumjas

Ja attiecības rada vairāk skumju nekā slikti laikapstākļi brīvdienās – vairāk mākoņu nekā saules staru -, iespējams, ir pienācis laiks mainīt klimatu.

Ja attiecības pastāvīgi nes jums vairāk sāpju un vilšanās nekā prieka un laimes, ir vērts padomāt, vai jums tās patiešām ir vajadzīgas. Veselīgām attiecībām ir jāsniedz prieks un atbalsts, nevis jābūt pastāvīga stresa avotam.

4. Neskaidra nākotne

Ja jūs neredzat kopīgu nākotni, līdzīgi kā pilots, kurš miglā neredz skrejceļu – viss ir neskaidrs un riskants, – laiks mainīt kursu uz citu lidlauku.

Ja jūs neredzat kopīgu nākotni un nevarat iedomāties sevi kopā pēc dažiem gadiem, tas ir nopietns signāls, ka attiecībām nav perspektīvu.
5. Robežu neievērošana

Ja jūsu robežas tiek ievērotas tā, kā kaimiņi ievēro klusumu pēc pulksten 23.00, proti, nemaz, iespējams, ir pienācis laiks uzcelt žogu ar dzeloņstieplēm un ķēdes suņiem. Personisko robežu ievērošana ir veselīgu attiecību pamats. Ja jūsu robežas tiek pastāvīgi pārkāptas, tas var novest pie nopietnām problēmām nākotnē.

6. Atšķirības vērtībās

Ja jūsu vērtības ir tikpat atšķirīgas kā veģetārieša un gaļas ēdāja ēdienkartes – nesaderīgas un pretrunu pilnas -, ir laiks izvēlēties citu restorānu. Kopīgas vērtības ir ilgtermiņa attiecību pamats. Atšķirības pamatpārliecībās un prioritātēs var būt nepārvarams šķērslis harmoniskām attiecībām.
7. Mīklaina uzvedība

Ja jūs pieņemat savu partneri, bet viņa uzvedība detektīvam rada vairāk jautājumu nekā atbilžu – pārāk daudz noslēpumu -, iespējams, ir laiks slēgt lietu vai nodot to prokuroram. Pastāvīga neizpratne un šaubas par partnera rīcību var sagraut uzticību un radīt pastāvīgu spriedzi.

8. Personīgās izaugsmes ierobežošana

Ja attiecības neļauj jums augt kā papēži, kas neļauj skriet – jūs ierobežo, un tie ir neērti – laiks pārvilkt kurpes. Veselīgas attiecības veicina personīgo izaugsmi un attīstību. Ja jūtat, ka jūsu partneris ierobežo jūsu potenciālu un neļauj jums augt, ir vērts apsvērt šķiršanos.Nobeigumā

Dažreiz ir labāk pateikt “uz redzēšanos”, nekā gaidīt beigas, kas atgādina šausmu filmas pēdējo epizodi bez turpinājuma. Mīliet sevi, un jūs atradīsiet kādu, kurš jūs mīlēs bez ierunām. Rūpējieties par savu emocionālo veselību un nebaidieties spert soli laimes virzienā.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kā bailes no vientulības notur sliktās attiecībās

Ja tavs mīļotais soctīklos dara šīs deviņas lietas, attiecības ir briesmās

Septiņi labākie veidi, kā tikt pāri bijušajām attiecībām un dzīvot tālāk