Slaidums skaistumam vai slaidums veselībai? Aprēķini atšķiras!

05-08-2019


Slaidums veselībai ir tas svars, kad jūties labi un arī risks saslimt ar kādu no sirds slimībām ir minimāls.

To var izskaitļot pēc Ketles formulas. Ķermeņa masu dala ar auguma kvadrātu. Piemēram, ja svars ir 70 kilogrami un augums 1,71 m, tad 70 dala ar 2,92 (1,71 kvadrātā) un iegūst ķermeņa masas indeksu, kas ir 23,9.

VAIRĀK LASI LOLITAS NEIMANES UN GAĻINAS ZAICEVAS GRĀMATĀ “KĀ AR BAUDU KĻŪT SLAIDAI”

Veselībai optimālais ķermeņa masas indekss ir no 18,5 līdz 24,9. Nelielas novirzes no šī indeksa jau ir gaumes jautājums.

Ja rādītājs ir lielāks par 28, tas liecina par aptaukošanos — svars sāk kaitēt veselībai. Bet arī šajā gadījumā nevienam nav tiesību likt notievēt. Katrs cilvēks riskē pats — kāds nodarbojas ar alpīnismu un klintīs kāpšanu vai lec ar izpletni, citam patīk nenormāli ātri traukties ar mašīnu pa automaģistrāli naktī, bet vēl kāds cits dod priekšroku negausīgai un regulārai ēšanai.

Tas ir svarīgi! Katram riska cienītājam jāzina, ar ko riskē. Ja ir tendence aptauk oties, uzmanīgi izlasi nākamo nodaļu, un tikai pēc tam izlem — vai esi gatava nēsāt līdzi savus liekos kilogramus.

Minimālais ķermeņa svars ir vienāds jebkura auguma sievietēm — tas ir kaulu un iekšējo orgānu svars: apmēram 40–42 kilogrami.

Ja notievē vairāk, sākas smaga saslimšana, ko sauc par distrofiju. Tāpēc ne pati mazākā, ne arī pati slaidākā meitene nedrīkst svērt mazāk par 45 kilogramiem.

Vēsturnieki izsekojuši interesantai likumsakarībai — jo labklājīgāka un mierīgāka ir sabiedrības dzīve, jo tievākas skaistules ir modē. Jo saspringtāka un grūtāka dzīve, jo sieviešu skaistuma ideāls ir pilnīgāka un dūšīgāka dāma.

loading...