Šīs ēdamlietas nevajadzētu ēst NEKAD. Dietoloģe nāk klajā ar skarbu paziņojumu

14-11-2019


Ja vēlies pasaudzēt veselību, atsakties no mazkaloriju produktiem un tiem, kas apzīmēti kā “light”, “zero” un “bez cukura”.
Dietoloģe Pilara Eskere noraida apgalvojumu, ka “ēst drīkst visu, tikai ar mēru”, un nosauc produktus, kurus ēst nevajadzētu nekad.

Viņuprāt, kaitīgāko produktu tops ir šāds.
Rafinēti milti
Desu izstrādājumi
Maztauku piena produkti
Dziļās apstrādes produkti
Apstrādāta gaļa
Mazkaloriju produkti, kas marķēti ar uzrakstiem “light”, “zero” un “bez cukura”.
Alkohols

Dietoloģe Pilara Eskere aicina aizstāt rafinētos miltus ar pilngraudu miltiem. Pēc viņas vārdiem, pēc apstrādes miltos praktiski vairs nav nekā vērtīga.

“Tajos produktos, uz kuru etiķetēm rakstīts, ka tajos nav cukura, parasti ir tauki. Tajos, kur nav tauku, ir cukurs, un vairākumā gadījumu tāpat ir daudz kaloriju pat tad, ja to ir mazāk nekā parastajos produktos,” Eskere izteikusies sarunā ar izdevumu “La Vanguardia”.

Desas jāizslēdz no ēdienkartes to sastāva dēļ. Labākajā gadījumā tajās ir 50% gaļas, bet viss pārējais – kaitīgas piedevas. Un tas attiecas uz visiem pārstrādātiem gaļas produktiem.

Konditoreja, ātrās uzkodas, bezalkoholiskie dzērieni un pusfabrikāti, tas ir, visi dziļās apstrādes produkti arī nokļūst “tabu plauktiņā”, jo tajos ir daudz cukura, transtaukskābju, sāls un piedevu. Mazkaloriju pienam toties neesot nekādas pārtikas vērtības, labāk dzert ūdeni.

Tāpat speciāliste uzsver, ka alkohols ir kaitīgs jebkādos daudzumos.

Avots: “Life”

loading...