Sešdesmit septiņu gadu vecumā pēkšņi miris iemīļotais aktieris Guntis Skrastiņš

11-10-2021

Ekrānuzņēmums no https://www.facebook.com/janis.klavins.7

Sešdesmit septiņu gadu vecumā naktī uz 11. septembri mūžībā devies tautā iemīļotais aktieris, dziedātājs un televīzijas raidījumu vadītājs Guntis Skrastiņš.

Skrastiņš dzimis 1954. gada 27. jūnijā Ērgļos, bērnībā dzīvojis Taurupē, kur viņa tēvs bija stacijas priekšnieks.

1976. gadā Guntis Skrastiņš absolvēja Jaunatnes teātra aktieru kursu. Pēc tam iesaukts Padomju armijā, dziedāja karavīru ansamblī “Zvaigznīte”.
Attēlojis lomas dažās filmās: “Trīs dienas pārdomām” (1980), “Spēle notiks tik un tā” (1985). Dziedājis vairākās muzikālajās izrādēs, tai skaitā “Saule rasas pilienā”, “Skroderdienas Silmačos”, kā arī lugās ar Mārtiņa Brauna mūziku — “Mauglis”, “Suns un kaķe”.

Pēc Jaunatnes teātra slēgšanas lielākoties strādājis Latvijas Televīzijā. Bija plaši pazīstams kā raidījumu “Latvijas šlāgeraptauja” un “Latvijas sirdsdziesma” vadītājs.“Šonakt Guntis no mums aizgāja… Allaž smaidīgais joku plēsējs. Šovmenis. Galants līdz pat papēžiem. Klātesošs muzikālos un kultūras notikumos. Televīzijā un uz skatuves. Tāds ne tikai man, bet daudziem viņa talanta cienītājiem. Un tajā pat laikā tā pa īstam viņu pazina tikai savējie.

Guntis ir aizgājis strauji un negaidīti. Un nevaru nedomāt par to, ka nu abiem ar lielo brāli Imantu Kamols ir satīts. Tāpat kā bez šīsvasaras vētrā nolauztā simtgadīgā ozola. Un nopietni pa jociņam nu ir pavisam nopietni…

Savulaik kādā intervijā Guntis sacīja, ka dzīvi sabradāt nav māksla. Guntis dzīvi prata nodzīvot pilnasinīgi. Tikai daudz par maz…

Ardievu, Draugs!” Facebook raksta SIA “Forte Productions” pārstāvis Jānis Kļaviņš.

Jau no bērna kājas Guntī tika ieaudzinātas ģimenes vērtības, cieņa pret vecākiem. Īpaši tuva saikne Gunti saistīja ar vecāko brāli aktieri Imantu Skrastiņu, kurš uzņēmās rūpes par jaunāko brāli pēc mammas aiziešanas. Aktieris pats ir atzinis, ka viņa dzīvē galvenais ir skatuve un ģimene. Būdams Latvijas patriots, Guntis līdz pat mūža pēdējām dienām aktīvi sekoja līdzi norisēm Latvijas sportā, sevišķi valsts izlases gaitām hokejā un futbolā, raksta delfi.lv

Guntis aiz sevis ir atstājis paliekošas vērtības Latvijas Televīzijas arhīvos, savā ģimenes miera ostā Lejasciema “Pincikājās”, tuvinieku un draugu atmiņās.
Izsakām līdzjūtību!

loading...

2 Comments

  1. Ilze 11.10.2021 at 13:27 - Atbildēt

    Lūdzu izlabojiet datumu no septembra uz oktobri

  2. Aina Lija 11.10.2021 at 13:40 - Atbildēt

    Vidziļākā līdzjūtība ģimenei un draugiem
    Esam zaudējuši vēl vienu tautā mīlētu mākslinieku.Paturēsim gaišā piemiņā!