Septiņas labākās suņu šķirnes draudzīgai kopdzīvei ar kaķiem

04-11-2023

Foto – Pixabay

Suņi un kaķi var nesatikt, bet var kļūt par labākajiem draugiem – pastāstīsim, kuri suņi dievina kaķus un kuri – otrādi.

Ja vēlaties, lai jūsu mājā dzīvotu gan kaķi, gan suns, jums ir nepieciešams suns, kas mīl kaķus. Un, lai gan tas galu galā ir atkarīgs no konkrētā suņa vai kaķa, dažas šķirnes labāk sadzīvo ar citiem dzīvniekiem.

Piemēram, ņemiet dienesta suņus – daudzi no tiem tika izaudzēti, lai sargātu un aizsargātu ģimenes locekļus, tostarp citus dzīvniekus.

Savukārt citas šķirnes tika audzētas darbam ciešā pulkā, un arī tās ir diezgan draudzīgas ar citiem pūkainajiem ģimenes locekļiem. Tātad suņi, kas ir draudzīgi ar kaķiem – kas tie ir?

Kaķiem draudzīgas suņu šķirnes – septiņas labākās

Meklējot ideālo suni savam kaķim, jāmeklē šķirnes ar maigu un pacietīgu raksturu, kas retāk vajā vai izrāda agresiju pret ūsaiņiem, raksta studyfinds.org.

Labradoras retrīvers


Rotaļīgi un apmācībām gatavi, mīlīgi un simpātiski – Labradoras retrīveri labi sadzīvos ar jebkuru kaķi.

Šī inteliģentā šķirne ir tieši piemērota tiem kaķiem, kuri domā, ka patiesībā ir suņi.

Labradors retrīvers ir gatavs samierināties ar visgrūtāko kaķu temperamentu un panes no kaķa daudz vairāk nekā daudzas citas šķirnes. Tieši tas padara to par vienu no labākajiem suņiem kaķu kompānijai.

Tie ir inteliģenti, vēlas izpatikt visos iespējamos veidos un labprāt pieņems kaķi savā draugu lokā – galvenais, ka kaķim jābūt gatavam dalīties ar suni savā telpā. Turklāt labradors ir lielisks kompanjons jūsu bērniem.

Bīgls

Jūs varētu domāt, ka bīgls, būdams medību suns, nevēlēsies dalīt mājokli ar kaķi – taču tā nav. Bīgls tika izaudzēts medībām lielā barā, tāpēc tas labi sadzīvo ar citiem dzīvnieku sugu pārstāvjiem.

Protams, bīglam pietiek entuziasma, lai uz ielas dzītos pakaļ kaķim, bet mājās šī paklausīgā šķirne labprāt izrāda draudzību pat visnegantākajam kaķim.

Mierīgie un sabiedriski bīgli nemīl būt vieni, tāpēc viņi priecāsies, ja viņiem būs vēl kāds pūkains draugs, ar ko socializēties, kad jūs nebūsiet mājās.

Šo suņu priecīgā daba padara dzīvi kopā ar tiem patīkamu, un kaķi viņi uztvers kā vēl vienu saimes locekli.Basets

Basetu šķirnes suņi ir pazīstami ar savu mierīgo un elastīgo raksturu. Turklāt tie ir pacietīgi, mazāk tendēti uz pārmērīgu uzbudināmību un agresiju pret kaķiem, tāpēc ir lieliski piemēroti turēšanai mājās ar kaķiem.

Basetiem ir izturīgs ķermenis, tie parasti pārvietojas lēni un nav pārāk traucējoši apkārtējiem. Viņi paši vairāk rūpējas par miegu un atpūtu, nevis par trača celšanu.

Šīs šķirnes suņi var pretendēt uz spītīgākā mājas iemītnieka titulu, tāpēc to apmācība var būt sarežģīta.

Papildus visam pārējam ir arī svarīgi pārliecināties, ka jūs nepievēršat kaķim pārāk daudz uzmanības, citādi suns kļūs aizvainots un greizsirdīgs.Buldogs

Buldogi parasti ne pārāk ātri sadraudzējas ar citiem suņiem, taču viņi sadraudzējas ar kaķiem un citiem mājdzīvniekiem. To īsais purns padara tos uzņēmīgus pret karstuma dūrienu, un viņu īsais kažoks slikti panes aukstumu. Viņi arī nemīl ūdeni un pēc būtības ir slinki – viņiem patīk pagulēt. Tātad buldogam un jūsu kaķim jau ir četras kopīgas iezīmes, kas padara tos par vieniem no labākajiem suņiem, kas sadzīvo ar kaķiem.

Neraugoties uz to muskuļiem un nopietnajiem purniem, buldogi ir ļoti jautri arī paši par sevi. Tie tiek uzskatīti par vieniem no labestīgākajiem dzīvnieku pasaules pārstāvjiem un izrāda mīlestību un cieņu pret visām radībām.

Kaķiem patīk buldogu laipnība, jo aiz viņu spēcīgās un smagās uzbūves slēpjas plastiska pieeja dzīvei.

Papildus visam buldogi būs lielisks kompanjons arī bērniem mājās.Zeltainais retrīvers

Zelta retrīveri ir pazīstami ar savu rotaļīgo raksturu. Viņiem nepieciešama ikdienas fiziska slodze, taču viņi ir pielāgojami un sabiedriski, tāpēc potenciāli ir lieliski kaķu kompanjoni.

Zeltainais retrīvers mīlestību, kas piemīt savam saimniekam, var attiecināt arī uz citiem mājas iemītniekiem – gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem.

Daudzi eksperti ir vienisprātis, ka šī šķirne ir viena no labākajām kaķiem, un vārds “zeltainais” ir īstais, lai raksturotu šo klasisko šķirni. Labestīgi, līdzjūtīgi zelta retrīveri labprāt pieņem kaķus kā ģimenes locekļus.

Tomēr šīs šķirnes suņi jau no paša sākuma ir jātrenē, lai tie nespiestu kaķi tramdīt: ja tas izdosies, viņi veidos ideālu pāri.

Papijons

Ja jums patīk mazas, draudzīgas suņu šķirnes, iepazīstieties ar papijoniem. Arī šie mazie suņi ar lielajām ausīm, kas ir apmēram kaķa lielumā, kaķi uzskata par draugu. Papijoniem piemīt jautra un zinātkāra daba, tāpēc viņi labprāt piedalās visās ģimenes izklaidēs, tostarp kopā ar kaķi.

Šī šķirne labi sadzīvo ar kaķiem ne tikai sava nelielā izmēra dēļ, bet arī tāpēc, ka viņi ir ļoti sabiedriski.

Papijoni labprāt snaudīs vai pastaigāsies kopā ar jums – viņi vienmēr ir gatavi uz visu, ar jebkuru un jebkurā laikā.

Svarīgi ņemt vērā, ka viņu tauriņveidīgās ausis pastāvīgi vilinās kaķi spēlēties, tāpēc ir svarīgi dot viņiem atpūtu no suņa. Dažkārt papijoni var kļūt pārlieku uzbudināti, ko kaķis var nepanest.

Papijoniem tāpat kā kaķiem patīk sēdēt klēpī, un viņu var iemācīt arī iet uz podiņu mājā.

Mopsis


Mopši bieži vien neiebilst arī pret kaķu sabiedrību. Vēl jo vairāk – biežāk viņus var sastapt draudzīgi kopā, nevis karojošus. Šī ir ļoti mīļa suņu šķirne, ko raksturo labs temperaments un sabiedriskums.

Turklāt suņu paklausības klasēs mopši ir atzīti par tā sauktajiem “klases klauniem”. Tāpēc šīs šķirnes suņi būs sajūsmā par kompanjonu izklaidēm un palaidnībām, un jūsu kaķim vairs nebūs laika garlaikoties pie loga.

Mopšiem un kaķiem ir daudz kopīga, jo tie sver līdz 14 kg. Mopši ar saviem purniņiem un izliektajām astēm var apburt gandrīz ikvienu. Tāpat kā kaķiem, arī viņiem patīk bezrūpīgs dzīvesveids un sēdēšana klēpī.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Lidmašīnā ar suni vai kaķi. Kas jāzina?

Fantāzija vai realitāte: vai tiešām suņi un kaķi spēj saskatīt spokus?

Kaķis vai suns? Kurš mīlulis dara vairāk laba saimnieka veselībai

Draudi suņu un kaķu veselībai un dzīvībai rudenī

Cik ilgi drīkst suni atstāt vienu mājās? Tas atkarīgs no šķirnes un vecuma!

loading...