Sausās brokastis – mīti un patiesība. Mjā, vai mūs tiešām māna?

03-10-2017

sausas_brokastis

Sausās brokastis ir iecienīts produkts. Ieber bļodiņā, aplej ar pienu vai jogurtu, un – gatavs. Ātri un ērti. Kas slēpjas košajās kārbās ar kraukšķīgajām pārslām un bumbiņām?

Mīts. Sausās brokastis ir dabīgs, ar šķiedrvielām bagāts produkts.

Patiesība. Ražošanas procesā vismazāk apstrādei ir pakļauti mušļi, tāpēc tajos tiešām ir gana daudz šķiedrvielu. Bet dažādās nūjiņas, spilventiņi un zvaigznītes tiek ražoti no miltiem, turklāt – ļoti apstrādātiem. Līdz ar to organismam vajadzīgo šķiedrvielu tajos ir maz, toties netrūkst dažādu stabilizatoru un garšas piedevu.

Mīts. Lietojot uzturā pārslas, var notievēt.
Patiesība. Var, ja ēd speciālās diētiskās pārslas un gaisīgos uzpūstos graudus. Visās citās sausajās brokastīs ir daudz cukura. Liekais svars nepazudīs, arīlietojot uzturā mušļus ar žāvētiem augļiem un riekstiem, kaut gan tas nenozīmē, ka sausās brokastis ir kalorijām pārbagāts ēdiens. Salīdzinājušas, cik kaloriju ir graudaugu brokastīs un cik kūkās, sievietes nereti izvēlas pēdējās. Taču, ja ķermeņa svara jautājums ir aktuāls, labāk priekšroku dot nevis saldajām maizītēm, bet sausajām brokastīm.

Mīts. Graudaugu brokastis notrulina izsalkuma sajūtu.
Patiesība. Ja brokastīs bijis muslis ar pienu vai jogurtu, līdz pusdienām izdzīvot var. Taču, ja pusdienas paredzētas ne agrāk kā 6 stundas pēc brokastīm, vēlams no rīta apēst arī kādu olbaltumvielas saturošu produktu: olu, gabaliņu gaļas vai zivs.

loading...