Saldummīlis, veģetārietis vai gaļas cienītājs? Ko par raksturu pasaka uzturs

14-01-2019

edieni4

Valda uzskats, ka starp cilvēka raksturu un uzturu pastāv kāda neredzama saikne. Daudzi zinātnieki to mēģinājuši izpētīt, taču neviens neņemas apgalvot, cik pamatotas ir viņu traktētās atziņas. Nav arī īsti skaidrs, kurš kuru vairāk ietekmē: cilvēka raksturs produktus vai produkti – raksturu. Taču lai kā, šajos pētījumos gūtās atziņas ir visnotaļ interesantas.

Arī pazīstamais japāņu eksperts uztura jautājumos Noriko Kurujama uzskata, ka mīļākie ēdieni atklāj pacienta raksturu. Viņš savus novērojumus apkopojis šādi.

Veģetāro ēdienu cienītāji
Tiem, kas nespēj pretoties burkānu, pupiņu un visu pārējo dārzeņu vilinājumam, raksturīga zinātkāre un patmīlība. Galvenokārt šie cilvēki ir mierīgi, viņiem ir laba veselība, bet dzīve rit rāmi un harmoniski. Vienīgās briesmas spēj sagādāt sāls, kuru šie cilvēki mēdz lietot krietni par daudz.

Augļu cienītāji
Sulīgie augļi, regulāri iekļauti ēdienkartē, ir apliecinājums tam, ka dzīve šiem cilvēkiem ir laimīga. Augļu fani ir draudzīgi, uzmanīgi, viņiem nepatīk sacensties ar tuviniekiem, viņus nebiedē neveiksmes karjerā. Cilvēki, kas priekšroku dod augļiem, galvenokārt izvēlas kādu radošu profesiju. Augļu mīļotāji vīrieši parasti ir diezgan nedroši, iepazīstoties ar sievietēm.

Zivju cienītāji
Jūras produkti atklāj, ka to cienītāji ir mierīgas dabas, nosvērti un izturīgi. Draugu lokā zivju mīļotāji ir respektabli, bet, ja runa ir par mīlestību un attiecībām, viņi ir uzticami partneri.

Gaļas cienītāji
Gaļas ēdājus bieži, taču ne vienmēr dzīvē pavada veiksme. Šiem cilvēkiem raksturīgi arī tas, ka itin bieži viņi nespēj pabeigt iesākto. Piedevām arī laulības dzīvē viņi nav pārāk uzticami partneri. Viņi bieži sirgst ar gremošanas sistēmas un asinsvadu slimībām.

Garšvielu cienītāji
Karija un čili cienītāji ir temperamentīgi un dinamiski ļaudis. Viņi dievina piedzīvojumus un īpaši nealkst pēc stabila un pastāvīga darba. Mīlestības lietās ir kā taurenīši – skaisti un nepastāvīgi.

Trekna un salda ēdiena cienītāji
Šie cilvēki ir stabili, pat ja zeme dreb zem kājām. Darbā – individuālisti un bieži spēj taisīt karjeru. Sevišķi atjautīgi mīlas lietās – neviens nespēj pretoties viņu valdzinājumam.

loading...