Saldais ķiršu pīrādziņš “Kā Makdonaldā”. + Vēl piecas superpopulāru desertu receptes!

06-07-2024

Foto – Pixabay

Ir ēdieni, kas cauri laikam un laikmetam paliek mums vismīļākie. Tas varētu būt vecmāmiņas kūka, maize no vecās maiznīcas netālu no mājām vai kūka no kafejnīcas, uz kuru mamma mūs mēdza vest nedēļas nogalēs. Tomēr daudzi cilvēki mīl ātrās ēdināšanas ēdienus, jo to garša nemaz nemainās. McDonald’s ķiršu pīrāgs ir viens no populārākajiem desertiem pasaulē.
McDonald’s ķiršu pīrāgs

Atvaļinājuma laikā citā valstī es turpināju mēģināt atrast tur kādu garšīgu desertu. Taču visi ēdieni, kurus man nācās nogaršot, bija pilnīgi atšķirīgi no tā, ko es vēlējos. Viss kļuva skaidrs, kad mēs ar draugiem pirms rīta ekskursijas iegriezāmies McDonald’s. Neticamais ķiršu pīrāgs izrādījās tieši tas deserts, ko es veltīgi mēģināju atrast. Pārsteidzošā kārtā draugs pavārs man teica, ka šādu pīrāgu var viegli pagatavot mājās.
Ķiršu pīrāgs “Kā no McDonald’s”

Šis pīrāgs ir īpašs ar savu tekstūru. Plānās kraukšķīgās mīklas un aromātiskā ķiršu pildījuma piedeva neatstāj vienaldzīgu nevienu. Tieši šo līdzsvaru ir visgrūtāk saglabāt, mēģinot pagatavot šādu pīrāgu mājās. Taču mēs zinām dažus noslēpumus.

Slavenā ķiršu pīrāga recepteSastāvdaļas

6 loksnes kārtainās mīklas

300 g ķiršu

80 g cukura

15 g kukurūzas cietes

50 ml ūdens

Augu eļļa

Pagatavošana

Vispirms jāsagatavo pildījums. Tam ir piemērotas svaigas vai atkausētas ogas bez sēklām.

Liek ķiršus katliņā, pievieno cukuru un novieto uz uguns. Ogas un cukuru vāriet līdz vārīšanās temperatūrai, nepārtraukti maisot.

Sajauc cieti un ūdeni, samaisa līdz viendabīgai masai un pēc vārīšanas pievieno ķiršiem. Dažas minūtes vāra ogas līdz sabiezēšanai. Gatavo ķiršu pildījumu pārklāj ar pārtikas plēvi, lai neiekļūtu gaiss, un atdzesē istabas temperatūrā.

Atkausē kārtaino mīklu, kā norādīts instrukcijā. Ja nevarat atrast saldētu fillo mīklu, varat to pagatavot paši mājās. Izklājiet vienu mīklas loksni uz darba virsmas, bet pārējo atstājiet zem plēves, lai tā neapkalstu.

Atstājiet dažus centimetrus no loksnes malas un ielieciet vienu karoti pildījuma. Salieciet mīklas malas uz iekšu un izveidojiet taisnstūri. Lai novērstu pīrāga izšķīšanu, mīklas malas apsmērē ar ūdeni un nostiprina.

Pīrāgu apcep uzkarsētā augu eļļā no abām pusēm. Mīklai jāiegūst raupja garoza.

Gatavos pīrādziņus noliek uz papīra dvieļa, lai uzsūktu liekos taukus. Labas apetītes!

Tagad jūs zināt, kā pagatavot slaveno McDonald’s pīrāgu mājās.
IZMĒĢINI ARĪ ŠĪS SALDO PĪRĀGU RECEPTES!

Kārdinoši smilšu mīklas pīrādziņi ar āboliem. + Vēl piecas lieliskas ābolu kārumu receptes!

Kraukšķīga garoziņa, bagātīgs pildījums: ābolu pīrāgs amerikāņu gaumē. + Vēl piecas ābolkūku receptes!

Lieliska šarlote – ābolu pīrāgs par godu karalienei