Sakrāj garoziņas! Maizes uzlējums varenai gurķu, tomātu, paprikas ražai

24-05-2023

Daudzi dārzkopji dod priekšroku organiskajam mēslojumam, ko var pagatavot no dabīgām sastāvdaļām. Šoreiz pastāstīsim, kā no maizes pagatavot mēslojumu gurķiem, tomātiem, paprikai un citām dārzeņu kultūrām.

Maizes uzlējums ir izrādījies viens no vienkāršākajiem, bet ļoti efektīviem veidiem, kā palielināt dārzeņu ražu un mēslot citus augus.

Nešķiet pārāk ētiski pirkt maizi, kas ir svarīga cilvēka uzturā, speciāli mēslošanai. Taču maizes garozas un pārpalikušu gabaliņu savākšana ir laba ideja. Šajā rakstā lasiet, kā no maizes pagatavot mēslojumu stādiem.

Kā pagatavot mēslojumu gurķiem no maizes – viss ir ļoti vienkārši

Maizes uzlējumam derēs jebkuras maizes atlikumi, taču rudzu maize tiek uzskatīta par visnoderīgāko, jo tajā ir tādas minerālvielas kā dzelzs, kālijs, kalcijs, magnijs, mangāns, varš, nātrijs, selēns, fosfors un cinks.

Lai pagatavotu uzlējumu:

– sakaltētu maizi ievieto traukā līdz pusei un pārlej ar siltu ūdeni;

– udenim pilnībā jāpārklāj masa, 2-3 pirkstu augstumā;

– piemērota ir arī mīksta maize, to var iepriekš sasmalcināt nelielos gabaliņos;

– to smalki samīca un uz 2-3 dienām novieto zem sloga siltā vietā.

Jūs paši varat pārliecināties, cik ilgi maize jānostādina stādu laistīšanai. Par gatavību signalizē putu parādīšanās, kas jāveido traukā ar uzlējumu. Nospiežam maizi un atšķaidām iegūto uzlējumu proporcijā 1:3.

Pēc nokļūšanas augsnē maizes uzlējums veicina labvēlīgās mikrofloras attīstību un padara augu barību vieglāk pieejamu un pilnvērtīgāku.Šo mēslošanas procesu ieteicams atkārtot ne vēlāk kā pēc 7 līdz 10 dienām. Optimālais laistīšanas reižu skaits sezonā ir trīs līdz piecas reizes.

Ja augsne ir ļoti skāba, katru otro reizi darba šķīdumam pievienojiet glāzi pelnu. Var arī pārmaiņus laistīt ar sūkalām, raugu, fitosporīnu, tie labi papildinās viens otru.

Maizes un joda mēslojums gurķiem – ātra un vienkārša recepte

Vakarā 10 litru spainī ar ūdeni iemērciet šķēlēs sagrieztu rupjās vai rudzu maizes klaipu, ja ir, pievienojiet pāris saujas kliju. No rīta masu labi izmaisa un izkāš. Ielejam pievieno 10 ml joda un labi samaisa.

Lai iegūtu darba šķīdumu, atšķaidiet uzlējumu proporcijā 1:8-10. Ar šo šķīdumu augus apsmidzina ar divu nedēļu intervālu. Uzlējumu uzglabā vēsā, tumšā vietā.Pelējusi maize kā mēslojums – vai tā ir kaitīga?

Noteikti nē, pelējums nav kaitīgs. Gluži otrādi – visefektīvākais uzlējums ir ne tik daudz no sažuvušas maizes, cik no sapelējušas maizes, un to noteikti vajadzētu pievienot. Penicilām (pelējuma sēnēm) ir labvēlīga ietekme uz auga saknēm un tās pasargā no kaitīgām baktērijām.

Tāpēc nesteidzieties izmest sapelējušu un sakaltušu maizi, paņemiet to un nogādājiet uz vietas. Jūsu augi pateiksies!

LASIET ARĪ ŠOS DĀRZKOPJU PADOMUS!

Rozīņu novārījums – kā tas noder tomātu, gurķu un paprikas stādiem

Daudzi dzirdējuši par gurķu un tomātu mēslošanu ar raugu. Bet kā to pareizi darīt?

Lai gurķi labi augtu, tos nevajadzētu stādīt pēc šiem dārzeņiem! Augsekas likumi

Divreiz lielāka gurķu raža: lieto šo mēslojumu ik pēc divām nedēļām!

Nātres kā mēslojums un “aizstāvis” tomātiem, gurķiem un ziediem. Lieliskas receptes tavam dārzam!

FOTO: Fantastiskas idejas vertikālai gurķu audzēšanai