“Rīgas Ritmi”: Šarls Pasi – franču blūza dziedātājs un mutes harmoniku meistars

16-03-2023


Festivāla “Rīgas ritmi” ietvaros Rīgas Doma dārzā 6. jūlijā uzstāsies dziedātājs, ģitārists un mutes harmoniku spēles meistars Šarls Pasi (Charles Pasi) ar grupu.

Pasi dzimis itālieša un francūzietes ģimenē, bet dzīvojis abpus Atlantijas okeānam, no ASV atvedot uz Eiropu padziļinātu izpratni par blūzu. Sajaucot to kopā ar džeza improvizāciju, Pasi 2015. gadā kļuva par leģendārā leibla Blue Note Records mākslinieku.

Sadarbojoties ar dažādu žanru mūziķiem, Pasi radījis savu unikālo stilu, kurā nav robežu, toties ir daudz mākslinieciska radošuma, reizē izjusta trausluma un aizraujošas dinamikas. Viņa uzstāšanās ir kā īsts ceļojums kā ģeogrāfiski, tā emocionāli.

BIĻETES UZ FESTIVĀLA RĪGAS RITMI KONCERTIEM – SIA “BIĻEŠU PARADĪZE”

6. jūlijā koncerta pirmajā daļā priecēs rīdziniekiem jau pazīstama māksliniece – kubiešu mūziķe Jiliana Kanjizaresa (Yilian Cañizares), kura kubiešu mūzikā izceļas ar netipisko šā instrumenta spēlēšanas prasmi, kas apgūta klasiskajā skolā, bet tad pagriezta džeza virzienā, pievienojot izjustu vokālu.

Augstākajā kubiešu džeza ešalonā Kanjizaresa nonāca pēc albuma Aguas ierakstīšanas kopā ar pianistu Omaru Sosu (Omar Sosa), piedaloties perkusionistam Inoram Sotolongo, kurš arīdzan uzstāsies šā gada festivālā Rīgā.

Viņam un Jilianai pievienosies Spānijā dzīvojošais mozambikāņu basists Čildo Tomass (Childo Thomas). Kanjizaresa sadarbojusies ar daudziem džeza pasaules spīdekļiem un kļuvusi par atzītu vijoļspēles un džeza improvizācijas pedagoģi savā tagadējā mītnes zemē Šveicē.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Festivālā “Rīgas Ritmi 2023” tiks pirmatskaņota Raimonda Paula simfodžeza programma

“Aiz azara malni meži”. Iznācis Māra Briežkalna kvinteta albums “Latgalian Evergreens” džeza noskaņās

loading...