Psihosomatika jeb signāli, kurus mums sūta ķermenis. Ieklausies tajos!

03-10-2023

Ilustrācija – Pixabay

Mīliet sevi, piedodiet sev. Pievērsiet vairāk uzmanības apkārtējiem un centieties neuzturēt aizvainojumu un dusmas pret cilvēkiem. Sazinieties, smaidiet (tas jums ļoti labi padodas) un esiet veseli!

Mūsu organisms ir sarežģīts mehānisms, kas jutīgi reaģē ne tikai uz ārējiem, bet arī uz iekšējiem faktoriem. Dr. Sūzena Babela, depresijas speciāliste, ir izvirzījusi interesantu teoriju par mūsu ķermeņa signāliem.

Veselība un psihosomatika

Babela uzskata, ka diskomforts un sāpes var būt signāli par iekšējām sajūtām – slēptām bailēm, neatrisinātām problēmām. Hroniskas sāpes ir stresa un emocionālu problēmu simptoms, jo īpaši tad, ja fizioloģiski nekas nav nepareizs un sāpēm nav acīmredzama iemesla.

Galva

Psihosomatika

Jebkuras galvassāpes rodas no pārmērīga stresa. Tā var būt aizņemtība ar iznākumu, bieža uztraukšanās par sīkām detaļām, pastāvīga steiga.

Ko darīt?

Katru dienu veltiet laiku sev. Dodiet sev atļauju atpūsties un kādu laiku neuztraucieties par lietām. Atpūtieties un nevainojiet sevi par to. No šīm “dīkstāves minūtēm” jūsu produktivitāte tikai pieaugs. Un jums nesāpēs galva.

Kakls

Psihosomatika

Diskomforts kakla rajonā simbolizē aizvainojuma slodzi pret citiem, aizvainojuma slodzi par mūsu pašu nepilnību. Kakls sāp, kad mēs nevaram kādam vai sev piedot.

Ko darīt?

Pārdomājiet savu attieksmi pret sevi un citiem. Visbiežāk cilvēki nevēlas jūs aizvainot. Un jums nav jāpakļaujas savām stingrajām prasībām. Izturieties pret pasauli vieglāk un iemācieties piedot. Un ir arī svarīgi biežāk domāt par lietām, kuras jums patīk.

Pleci

Psihosomatika

Plecu sāpes liecina, ka mēs nesam smagu emocionālo slodzi un esam zem liela emocionālā spiediena. Iespējams, kāds mūsu apkārtējā vidē uz mums izdara spiedienu. Vai arī mēs nevaram pieņemt kādu svarīgu lēmumu, un tas ir smags slogs uz mūsu pleciem.

Ko darīt?

Pamēģiniet dalīties savās problēmās ar tuvu draugu. Jūs sajutīsiet atvieglojumu. Pat ja jūs tikai izrunāsieties, tas palīdzēs jums vienam pašam nenest šo smagumu. Un varbūt pat atvērs jums acis uz vienkāršu problēmas risinājumu.

Augšējā muguras daļa

Psihosomatika

Sāpes šajā zonā liecina par emocionālā atbalsta trūkumu, par tuvu cilvēku trūkumu apkārt. Kad mēs zemapziņā jūtamies nemīlēti vai nenovērtēti.

Kas jādara?

Vairāk socializējieties ar dažādiem cilvēkiem. Nepievērsieties tikai sev, esiet atvērts un draudzīgs. Iepazīstiet citus, ejiet uz tikšanos. Un vissvarīgākais – neapslāpējiet simpātijas jūtas.



Apakšējā muguras daļa

Psihosomatika

Ja mēs nepārtraukti uztraucamies par naudu, mums var būt sāpēt muguras lejasdaļa. Iespējams, jūsu pašu slepenā skaudība par bagātu dzīvi nedod atpūsties vai tuvinieki pastāvīgi liek jums uztraukties par naudu.

Ko darīt?

Ne naudā laime – lai cik klišejiski tas neizklausītos, bet tā ir taisnība. Tāpēc pārtrauciet uztraukties – labākās lietas dzīvē ir bez maksas! Un dariet to, kas jums patīk. Bizness, kurā ieguldīta dvēsele, nākotnē nesīs ne tikai prieku, bet arī taustāmas dividendes.



Elkoņi

Psihosomatika

Sāpes elkoņos liecina par elastības trūkumu, pārāk spītīgu nevēlēšanos iet uz kompromisiem. Visticamāk, mēs pretojamies kādām svarīgām pārmaiņām dzīvē. Vai arī zemapziņā baidāmies pieņemt kaut ko jaunu.

Ko darīt?

Dzīve dažkārt var šķist pārāk smaga un grūta. Tā tikai šķiet tāda. Iespējams, jūs vienkārši pārāk sarežģījat lietas. Esi elastīgāks – netērējiet enerģiju cīņai pret kaut ko, ko nespējat ietekmēt.

Rokas

Psihosomatika

Rokas sāp tiem, kam ir ilgstoša un spēcīga vajadzība pēc draudzības. Tiem, kam trūkst relaksācijas un vienkāršas saskarsmes ar citiem. Ja sāp rokas – tas ir signāls, ka ir laiks iziet no savas noslēgtās pasaules.

Ko darīt?

Mēģini iegūt jaunus draugus. Pusdienojiet kopā ar kolēģi. Ejiet uz stadionu, uz koncertu – sajūtieties kā daļa no pūļa. Uzdrošinieties uzsākt sarunas ar jauniem cilvēkiem, jo jūs nevarat iepriekš nojaust, kur jūs varat satikt īstu draudzību.

Gurni

Psihosomatika

Šādas sāpes var mocīt cilvēkus, kuri pārāk pieķērušies dzīves paredzamībai un komfortam. Patoloģiskas bailes no pārmaiņām, nevēlēšanās mainīt iedibināto lietu kārtību, pastāvīga pretošanās jaunajam var izraisīt sāpes gurnos.

Ko darīt?

Nepretoties dabiskajam dzīves plūdumam. Dzīve ir kustīga, mainīga un interesanta. Domājiet par pārmaiņām kā par aizraujošu piedzīvojumu. Un neatlieciet sev svarīgus lēmumus.

Ceļi

Psihosomatika

Sāpes ceļgalos, visticamāk, ir pazīme, kas liecina par spēcīgi uzpūstu ego. Ceļi sāp, kad pārāk daudz domājam par sevi un pārāk maz par citiem, kad esam stingri un bez kompromisa pārliecināti, ka pasaule griežas ap mums.

Ko darīt?

Apskatieties apkārt – jūs neesat vieni uz planētas. Esiet uzmanīgāki pret apkārtējiem. Uzklausiet draugu, palīdziet mammai, aizvietojiet kolēģi. Biežāk palīdziet cilvēkiem. Jūs varat iesaistīties brīvprātīgajā darbā.

Kāju ikri

Psihosomatika

Sāpes šajā zonā liecina par spēcīgu emocionālu pārslodzi. Īpašnieciskuma sajūta, mīlas raizes, mokoša greizsirdība.

Ko darīt?

Jums ir jāiemācās uzticēties savai otrās pusītes dvēselei. Atpūtieties un pārtrauciet kontrolēt savu mīļoto cilvēku, nevajag sevi mocīt. Un varbūt ir pienācis laiks atteikties no novecojušām attiecībām.



Potītes

Psihosomatika

Sāpes potītēs nozīmē, ka mēs bieži aizmirstam par sevi. Un liedzam sev prieku. Varbūt darbs aizņem visu mūsu laiku vai arī mēs pārāk vieglprātīgi izturamies pret savām vēlmēm, nemitīgi atvirzot tās malā.

Ko darīt?

Pienācis laiks sākt sevi lutināt. Nopērciet sev to, ko vēlaties, ļaujiet sev izgulēties, nogaršojiet kādu dārgu, garšīgu kārumu. Uz brīdi aizmirstiet par karjeru un padomājiet, piemēram, par romantiskām attiecībām. Vai arī ieplānojiet savu sapņu ceļojumu.



Kājas

Psihosomatika

Kāju sāpju cēlonis, iespējams, ir dziļa apātija. Tas ir tā, it kā mūsu ķermenis atteiktos doties uz priekšu, it kā mēs baidītos no dzīves un neredzētu jēgu virzīties uz priekšu. Kad zemapziņā domājam, ka viss ir slikti un dzīve ir izgāzusies, mums sāp kājas.

Ko darīt?

Iemācieties pievērst uzmanību mazajiem dzīves priekiem. Apkārtējās pasaules un cilvēku skaistumam.

Izbaudiet garšas, smaržas, vēju un saules gaismu. Iegādājieties pūkainu mājdzīvnieku vai atrodiet sev interesantu hobiju. Piepildiet savu dzīvi. Izvairieties no skumjām atmiņām un biežāk smaidiet. Meklējiet prieku dzīvē katru dienu.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Viss no nerviem! Smalkā psihosomatika un tās daudzveidīgās izpausmes

Psihosomatika. Tā negribas uz darbu, ka patiešām jāvemj!?

Kāpēc no veģetatīvās distonijas biežāk cieš jaunas, izglītotas Latvijas sievietes

loading...