Psiholoģiskie bloki. Ar tiem var sadzīvot. Bet var arī atbrīvoties!

05-01-2019
Foto - Pixabay

Foto – Pixabay

Cilvēks dzīves gaitā ir saradis un it mierīgi sadzīvo ar psiholoģiskajiem blokiem. Daudzi saka: “Jā, tā nu tas ir, tāds es esmu, un tur neko nevar darīt.” Arī šī pārliecība ir nekas vairāk kā psiholoģiskais bloks. Kas tad ir šie pieci ienaidnieki, kurus mēs vairāk vai mazāk mierīgi pieciešam?

Pesimisms. Tas sēž bezmaz vai katrā no mums. Pesimisti netic panākumiem, tāpēc jebkura neveiksme šo viņu pārliecību vēl stiprina. Viņi jau tā kā gribētu, taču nespēj ticēt, ka kaut kas var izdoties, ka dzīve var kļūt gaišāka, vieglāka, priecīgāka.

Pazemināts pašnovērtējums. Tas piemīt cilvēkiem, kuri par sevi nav īpaši augstās domās, tāpēc viņiem šķiet, ka dzīve tiem izvirza pārāk augstas prasības, ka viņi nesaņem visu, ko pelnījuši. Šie cilvēki neapzinās, ka vienīgais šķērslis, kas ierobežo viņu panākumus, ir tieši šis komplekss.

Naids pret sevi. Nereti cilvēka pazeminātais sevis pašnovērtējums pāraug patiesā naidā pret sevi. Šāds cilvēks sevi nicina, viņu nemitīgi grauž sirdsapziņas pārmetumi, un viņš jūt vainas apziņu pret sevi.

Bailes. Tas ir viltīgs ienaidnieks. Tas aizsedz gaismu un mīlestību. Bailes mēdz būt lipīgas – viens cilvēks spēj “inficēt” daudzus.

Satraukums. Šis ienaidnieks liek saspringt ķermenim un nomoka dvēseli. Satraukums ir kā pļauka sargeņģelim. Tāpēc nav brīnums, ka cilvēki, kuri nemitīgi dzīvo satraukumā, ir pakļauti dažādām slimībām – sākot no galvassāpēm un beidzot ar infarktu.

Protams, par katru no šiem pieciem psiholoģiskajiem blokiem un to ietekmi un cilvēku var rakstīt garus zinātniskus traktātus, taču ne jau šo mērķi šoreiz izvirzījis R. Stouns.

Nākamajā lapā lasi, kā no tiem atbrīvoties!

Lasīt tālāk: 1 2
loading...

1 Comment

  1. Lelde 06.01.2019 at 09:23 - Atbildēt

    Bieži stresa, domstarpību un pat laulības šķobīšanās pamatā ir materiālās problēmas. Ne velti senči runāja ka kur nabadzība nāk mājās pa durvīm iekšā, tur mīlestība lec laukā pa logu. Protams nauda un pārticība neatrisina visas problēmas, tās tāpat būs, bet citādākas, tādas, kas var pavērt iespēju attīstīties garīgi. Tomēr kaut kādam pamatam no abām pusēm ir jābūt ne tikai morāli, bet arī materiāli, lai pāris varētu dzīvot kopā ilgstoši laimīgās un harmoniskās attiecībās.Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā, ārstējoties ar e-veselību. Savu laimīgos skaitļus lielākajām ASV un Rietumeiropas loterijām, kur notiek godīgas izlozes, aizpildi šeit: https://goo.gl/X17csF un jau ar Jaunā gada atnākšanu pāršķir lapu sākot Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus.