Pošamies uz festivāliem! Bet neņem līdzi to, ko negribi “dāvināt” zagļiem vai saplēst!

11-07-2019

Foto – Pixabay

Vasaras mūzikas festivāli ir lieliska iespēja īsā laikā brīvā dabā redzēt neskaitāmus mūziķus un grupas. Daži festivāli koncentrējas uz atsevišķiem mūzikas žanriem, savukārt citi piedāvā labu mūziku visām gaumēm. Ieguvumi – iespēja redzēt iemīļotus mūziķus un jaunās zvaigznes vienuviet, bieži – par zemāku cenu nekā atsevišķā koncertā.

Lūk, 10 padomu, kā veiksmīgāk pārdzīvot karstumu, nogurumu, dušu trūkumu un citām neērtībām.

1. Aizrauties ar līdzi ņemamām elektronikas ierīcēm nav ieteicams
Mūzikas festivālu zelta likums: neņem līdzi neko, ko negribi, lai nozog. Šķiet lieliski paņemt līdzi klēpjdatoru un katru dienu rakstīt blogu, fotokameru, lai izbaudīt savu vaļasprieku, fotografējot netīrus hipijus vai iemīļotos mūziķus. Taču pat viedtālrunis liek būt ārkārtīgi uzmanīgam. Te ir ūdens, dubļi, karstums, emociju pārņemts pūlis, un viedierīci var nozagt gan no kempinga, gan mašīnas.

Ja bez viedtālruņa iztikt nebūs iespējams, tad ir vērts iegādāties drošu somu, kurā glabāt gan ierīci, gan ūdens pudeli, gan sauļošanās krēmu. Turklāt festivālos bieži vien ir grūti telefonu uzlādēt. Tādēļ ir vērts nopirkt labu lādētāju ar saules baterijām. Un ūdensdrošu pulksteni, lai zinātu pareizu laiku pat tad, ja telefons ir izlādējies.

2. Sagatavo plānu arī mašīnas izmantošanai
Ja plāno festivālā palikt pa nakti, tad auto var šķist lieliska vieta, kur nakšņot, glabāt mantas vai uzlādēt ierīces. Tas ir aplam. Mašīna nebūs daudz izmantojama, it īpaši, ja ir karsts. Auto ir laba vieta, kur droši glabāt mantas, ja vien tās spēj izturēt karstumu. Te nevarēs atstāt neko, kas karstumā var izkust, piemēram, kosmētiku. Ja tev jāņem līdzi zāles, tad pievērs uzmanību ieteicamajiem medikamentu glabāšanas nosacījumiem. Ja svelmainā laikā plānojat nakšņot mašīnā, tad ņem vērā, ka uzkarsušajā auto salonā arī naktī nebūs vēsi. Taču spēkrats būs labs patvērums lietus laikā, ja kempings applūdīs. Tāpat tajā var ērti uzsildīt pēcpusdienas maltīti.

3. Aizsarglīdzekļi pret sauli, aizsarglīdzekļi pret sauli (nē, tā nav kļūda – atkārtošana ir speciāla – neaizmirsti lietot atkārtoti)
Šis varētu šķist pašsaprotami, taču ir ārkārtīgi svarīgi. Ja pirmajā festivāla dienā pārāk sapriecāsies un apdegsi saulē, tad visa atpūta būs sabojāta. Tāpat jāatceras, ka no rīta uzziests aizsargkrēms nepasargās tevi visu dienu. Tādēļ turi pa rokai pudeli ar aizsargkrēmu un lieto to atkārtoti kādā pauzē starp koncertiem vai stāvot rindā. Iespējams, tā iegūsi kādu jaunu draugu, kurš nav bijis tik prātīgs un vēlēsies aizņemties krēmu. Tāpat jālieto saulesbrilles un cepure, vai arī kāda cita galvas sega.

4. Plāno savu laiku gudri
Gudra plānošana nozīmē to, ka esi paredzējis laiku atpūtai. It īpaši, ja dodies uz kādu pasākumiem piesātinātu festivālu. Sēžot mājās, varētu šķist, ka pagūsi visur un redzēsi visus, taču realitātē pēc ilgstošas atrašanās karstā saulē tev var būt nepieciešama atpūta. Izvēlies mūziķus, kuru uzstāšanos patiešām ļoti vēlies redzēt, un māksliniekus, kuru priekšnesumus varētu arī palaist garām, tā vietā atpūšoties ēnā.

5. Ēdiens un ūdens
Ja festivāla laikā ir vērojama liela svelme, tad ēšana un dzeršana var sagādāt vairāk rūpju nekā tev šķiet. Karstā laikā var būt grūti piespiest sevi ieēst siltu ēdienu, turklāt maltītēm var būt ļoti augstas cenas. Tādēļ tev noderēs enerģijas batoniņi, āboli un maltīti aizvietojošie kokteiļi. Pat tad, ja festivāla laikā nepatīk ieturēties, ēdiens var dot nepieciešamo enerģiju ballītei līdz rīta gaismai.

Taču vienmēr pa rokai esoša ūdens pudele ir absolūti nepieciešama, ja vēlies veiksmīgi aizvadīt festivālu. Ar karstumu saistītas veselības problēmas brīvdabas pasākumos nav nekāds retums, tādēļ ir muļķīgi ciest no dehidratācijas tikai tādēļ, ka ūdens pudeles nēsāšana līdzi šķiet pārāk sarežģīta. Neaizvieto ūdeni ar alkoholu. Alkohols dehidratē, tas karstumā tas organismam nenāk par labu, patiesībā tas ir sliktāk nekā nedzert nemaz. Festivālos bieži vien ir atrodami ūdens krāni, taču – ja neuzticies parastam ūdenim, paņem līdzi attīrīšanai paredzētas tabletes.

6. Ņem līdzi pareizos tualetes piederumus
Mūzikas festivāls patiešām nav tā vieta, kur spīdēt ar pārlieku izsmalcinātību, tādēļ atstāj mājās neskaitāmos matu kopšanas un grima piederumus. Dušas, visticamāk, būs maz un tālu, tādēļ gatavojies tam, ka vari būt netīrs. Tādēļ labāk paņem līdzi nelielu rullīti tualetes papīra vai salvešu ceļojumu iepakojumu, kā arī mitrās salvetes un roku tīrīšanas līdzekli. Ērtu higiēnu nodrošinās vairāki dvieļi, ja nu viens iekrīt dubļos vai laicīgi neizžūst. Sejai un rokām paredzētas salvetes ir laba alternatīva, kas noderēs gadījumam, ja dušas nebūs viegli pieejamas.

7. Esi uzmanīgs ar alkoholu (un citām apreibinošām vielām)
Tu esi mūzikas festivālā. Tas nozīmē daudz cilvēku un dažādas apreibinošas vielas. Var gadīties, ka tev piedāvā visu ko. Skaidrs, ka pret vakaru reti kurā pudelē būs ūdens nevis alkohols. Svarīgākais – vienmēr atcerēties par paša drošību. Pat ja festivāla gaisotne ir ļoti brīva, apkārt ir smaidīgi, šķietami viegli iereibuši cilvēki un pārņem neticama laimes sajūta, tu joprojām esi vietā, kur apkārt ir svešinieki. Esi uzmanīgs.

Nelieto neko, ko neesi mēģinājis iepriekš, ja vien nevēlies sabojāt sev prieku vai pat nokļūt slimnīcā. Atceries, ka karstuma un pārguruma ietekmē organisma reakcija uz apreibinošām vielām var būt citādāka nekā parasti. Un ūdens – neaizmirsti dzert ūdeni, jo alkohols ir dehidratants.

8. Guli ikvienā brīdī, kad vari
Laiks pirms došanās uz festivālu parasti ir emociju pilns. Ir liela vēlme redzēt pilnīgi, pilnīgi visu. Taču realitātē diemžēl ir nepieciešam gulēt, taču ne vienmēr tas ir vienkārši. Nekompensē miegu ar neskaitāmām kafijas krūzēm. Arī tas var radīt veselības problēmas. Tāpat apkārtējās jautrības, karstuma un knišļu dēļ var būt grūti nogulēt visu nakti. Tādēļ laba doma ir plānot atpūtas pauzes visas dienas garumā, bet naktīs gulēt tik daudz, cik iespējams. Ja kāda grupa agrā pēcpusdienā šķiet garlaicīga, tad labāk ir nosnausties zem kāda koka.

9. Ņem līdzi kabatas lukturīti
Nav nekā briesmīgāka kā tumsā paklupt aiz kāda akmens vai zālē guloša cilvēka, vai arī nespēt atšķirt savu telti no simtām citu. Iespējams, tā varētu šķist pārlieka piesardzība, taču kabatas lukturītis var palīdzēt orientēties tumsā un neapmaldīties nepazīstamajā vietā.

10. Priecājies!
Ja augstāk minētie padomi tevi uztrauc, vienkārši ievelc dziļi elpu. Tie ir domāti, lai tev festivāla apmeklējums būtu iespējami komfortablāks un tu labi pavadītu laiku. Mūzikas festivāli ir lieliska iespēja redzēt neskaitāmas grupas, satikt citus mūzikas mīļotājus un, iespējams, redzēt nākotnes zvaigznes. Ja tu būsi labi sagatavojies, tad viegli tiksi galā ar karstumu, nogurumu un citām neērtībām, un nekas nespēs mazināt tavu brīnišķīgo pieredzi.

loading...