Populārās aktrises Anastasijas Zavorotņukas stāvoklis kritisks; sākusies pneimonija un paralīze

17-09-2019


Četrdesmit astoņus gadus vecā krievu aktrise Anastasija Zavorotņuka, kas slimnīcā cīnās par dzīvību smadzeņu audzēja dēļ, ir ļoti smagā stāvoklī, un viņai kļuvis vēl sliktāk, jo sākusies pneimonija un vienas ķermeņa puses paralīze.

Būtībā tas nozīmē, ka pakāpeniski sākas daudzu orgānu disfunkcija, kas raksturīgi smagu slimību gadījumā. Kā jau vēstīts, Zavorotņukai diagnosticēts vēzis ļoti vēlīnā, ceturtajā stadijā, kad to veiksmīgi izārstēt ir ārkārtīgi grūti.

Par Zavorotņukas veselības problēmām plašsaziņas līdzekļi ziņoja jau vasarā, kad žurnālisti ievēroja, ka viņa strauji pieņēmusies svarā. Aktrises kolēģi atklāja smago diagnozi, kamēr oficiālie pārstāvji to noliedza.

Zavorotņuka esot sūdzējusies par stiprām galvassāpēm un nelabumu no rītiem, bet pati uzskatījusi, ka tas no stresa un pārpūlēšanās – seriāla “Mana mīļā aukle” zvaigzne bija ļoti noslogota. Tomēr pretsāpju līdzekļu vairs nelīdzēja, un aktrise vērsās pie speciālistiem, kas konstatējuši – pēc palīdzības viņa griezusies par vēlu.

Augustā aktrises vārds vairs nebija atrodams teātra izrāžu pieteikumos, nācās meklēt palīdzību pie speciālistiem Polijā. Pēc atgriešanās Zavorotņuku nogādāja kādā Maskavas privātklīnikā, kur ārsti aktrisei izraisījuši mākslīgo komu.

No mākslīgās elpināšanas aparāta aktrisei sākusies pneimonija, turklāt jau arī paralizēta puse ķermeņa. Bažījoties par pacientes veselību, ārsti terapijas kursu beiguši – stāvoklis ir tik smags, ka jebkāda iejaukšanās var būt liktenīga.

“Ja runā pavisam vienkārši – smadzenēm vairs nepietiek spēka kontrolēt ķermeņa orgānus,” medijiem pastāstījuši speciālisti. “Pacients pats sevi glābt vairs nevar. Darboties atsakās aknas, nieres, tamdēļ iestājas spēcīga intoksikācija.”

Kaimiņzemes mediji jau velk paralēles, ka gluži tāpat bijis estrādes zvaigznei un aktrisei Žannai Friskei, kas viņsaulē pēc cīņas ar smadzeņu audzēju aizgāja 2015. gada vasarā, un dziedātājai Jūlijai Načalovai, kas mira šogad martā.

loading...