Populārākie ārstniecības augi organisma attīrīšanai. Kā lietot, kā iedarbojas, kas nedrīkst lietot?

02-09-2018
Foto - Pixabay

Foto – Pixabay

Parastā raudene
Izmanto. Galvenokārt raudeņu uzlējumu lieto holecistīta, akūtu un hronisku bronhītu, angīnas, hroniska tonsilīta, diatēzes, strutojošu ādas iekaisumu gadījumos. Taču jaunākie pētījumi pierādījuši, ka raudene arī spējīga attīrīt organismu no sārņiem.

Iedarbojas. Raudeņu uzlējums pastiprina šķidruma kustību plaušu, bronhu un trahejas starpšūnu vielā un it kā izskalo tās no iekšienes. Turklāt vienlaikus tiek satvertas audos uzkrātās toksiskās vielas un kopā ar limfu aiznestas uz limfmezgliem.

Lieto. Uzlējumu dzer pa pusglāzei 3–4 reizes dienā.

Nedrīkst lietot. Grūtniecības laikā un ja ir individuāla organisma nepanesība.

Ārstniecības kliņģerītes
klingerite
Izmanto. Kliņģerītes plaši lieto gan tradicionālajā, gan tautas medicīnā. No tām gatavotos antiseptiskos un pretiekaisuma līdzekļus ārsti iesaka angīnas un mutes dobuma iekaisuma gadījumā kā skalošanas līdzekli. Tautas medicīnā kliņģerītes izmanto ekzēmas, mastīta, hipertonijas, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas, sirds un aknu ārstēšanai. Arī kliņģerītēm piemīt spējas attīrīt organismu ārpusšūnas vielas līmenī.

Iedarbojas. Kliņģerīšu ziedu uzlējumam ir izteikta spēja pastiprināt dažādu orgānu un audu limfātisko drenāžu un attīrīt organismu no toksīniem neatkarīgi no to veidošanās cēloņiem

Lieto. Uzlējumu dzer siltu pa pusglāzei 3–4 reizes dienā.

Nedrīkst lietot. Ja ir individuāla nepanesība, alerģija.

Ceļtekas
celmallapas
Izmanto. Tradicionāli ceļteku sulu dzer hroniska gastrīta un kolīta, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas ārstēšanai. Tā nomierina nervu sistēmu un dziedē strutojošas brūces. Zinātnieki atklājuši, ka ceļteku lapu uzlējums uzlabo audu šķidruma kustību zarnu sieniņās, nedaudz mazāk – kuņģa sieniņās.

Iedarbojas. Pastiprinātā šķidruma plūsma tiek novirzīta uz limfātisko sistēmu. Kopā ar to aizplūst arī ārpusšūnās esošie sārņi. Rezultātā zarnu trakta sieniņās normalizējas vielmaiņa.

Lieto. Ceļteku lapu novārījumu dzer pa pusglāzei 3–4 reizes dienā vai arī tikpat reižu dzer glāzi ūdens, kurā izšķīdināta ēdamkarote sulas.
Nedrīkst lietot. Ja ir kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūla ar paaugstinātu kuņģa skābes līmeni.

loading...