“Policija to izmanto kā slinkuma pantu.” Dāma ar auto Rīgā pārsit riepu un tiek vainota avārijas izraisīšanā

11-03-2019
Kadrs no video

Kadrs no video

Rīgā, braucot pa automašīnu noslogoto Augusta Deglava ielu un šķērsojot Nīcgales ielu, 21. janvāra vakarā autovadītāja Laura piedzīvo gaužām nepatīkamu situāciju, kuras sekas nu šokējušas arī dzīvesbiedru Olafu.

“Sieva brauc, brauc un tad pēkšņi dzird būkšķi. Apstājas, paskatās – riepa pārplēsta, tur caurums, ka es pirkstu pat varu iebāzt,” mirkļus pēc negadījuma atminas autovadītājas vīrs.

Pārdzīvojot apjukuma brīdi, Laura saņemas un iemūžina negadījuma vietu. Apzinoties, ka pa ceļa apledojušo daļu braukt būs bīstami, Laura ar kreisās puses riteņiem uzbrauc uz apsnigušo ceļa posmu. Drīz vien sieviete atskārta, ka zem sniega atradās ceļazīmes jeb vadstatņa pamatne.

Negadījuma vietā uz ceļa nenotīrītā sniega strīpa bijusi visai pelēka, netīra, līdz ar to pamanīt šajā čupā vadstatņa melno pamatni bijis neiespējami. Savukārt ceļazīmes bija nogāztas vai notriektas un arī “slēpās ” zem sniega un netīrumu masas.

Negadījuma faktu uz vietas dokumentē likumsargi, par bīstamo situāciju uz ceļa Olafs nodod ziņu arī Rīgas domes Satiksmes departamentam. Šķita, ka pēc notikušā paliks tikai izbīlis un raizes par saplēsto riepu. Tomēr 26. februārī precētais pāris saņem negaidītu ziņu no policijas.

“Atnāca paziņojums – pavēste no ceļu policijas, ka mana sieva ir pārkāpusi ceļu satiksmes noteikumus, 100. pantu. Respektīvi, viņa nav pamanījusi to kā bīstamu šķērsli ziemā sniegu. [..] Viņu sodīs par to, ka viņa pati sev pārsitusi riepu, nevienam citam neko nav izdarījusi. Nu, absurds!” pārsteigumu par likumsargu vēlmi sodīt Lauru neslēpj Olafs.

loading...

1 Comment

  1. trakais 12.03.2019 at 14:49 - Atbildēt

    Ta ir policija,viniem likumu nav……