“Pircējiem tāda nauda jāpieņem, bet kasieriem ne?” Vai pārdevēji drīkst izbrāķēt nolietotas monētas?

14-03-2019
Bez Tabu

Bez Tabu

Studente Līga nepatīkamu starpgadījumu piedzīvojusi piemājas veikalā, kad par izvēlētajiem pirkumiem pārdevējai sniegusi divu eiro monētu. Taču kasiere atteikusies to pieņemt, pat necenšoties savu lēmumu pamatot. “Tātad pircējiem tādu naudu ir jāpieņem, bet pārdevējiem ne? Vai arī mums pirms katras došanās reizes uz veikalu ir jāpārmazgā eiro monētas?” jautā Līga.

Latvijas Bankas Naudas laboratorijas vadītājs Aleksandrs Antiņš norāda, ka šajā gadījumā būtu ieteicams monētu nodot ekspertīzei, lai speciālisti pārbauda naudas zīmi un sniedz informāciju. Ja naudas zīme nav viltota, tā tiek atdota atpakaļ, bet, ja atklāts viltojums, tiek piesaistīta policija.

Bet skrien nu divu eiro dēļ uz Latvijas Banku, vai ne? Eksperts gan norāda, ka vēl nepareizāk būtu censties monētu “iesmērēt” kādam citam. Pat ja nauda nav viltota, tā neder apgrozībā, jo ir bojāta.

“Bez Tabu” kopā ar naudas ekspertu pārliecinājās, ka konkrētie divi eiro nav viltojums. Lai izvairītos no līdzīgām situācijām, Latvijas Banka piedāvā bezmaksas mācības pārdevējiem un citu profesiju pārstāvjiem, kā atpazīt viltotas naudas zīmes.

loading...