Pievērs uzmanību: ja veidojas liekais svars, vainīgas var būt slimības

09-08-2019

Publicitātes foto


Liekais svars var liecināt par traucētu virsnieru dziedzeru funkciju, brīdina dietoloģe Lolita Neimane.

Virsnieru dziedzeri atrodas pie nierēm. Tie izstrādā daudz dzīvei svarīgu hormonu, kas regulē reakciju pret stresu un uztur normālu organisma dzīvotspēju.

Slikti jūtoties, kad parādās tā sauktais Icenko–Kušinga sindroms, virsnieru dziedzeros tiek izstrādāts pārāk daudz kortikosteroīdu. Tie ir hormoni, kas veicina tauku slāņa veidošanos.

VAIRĀK LASI GAĻINAS ZAICEVAS UN LOLITAS NEIMANES GRĀMATĀ “KĀ AR BAUDU KĻŪT SLAIDAI”

Pievērs uzmanību! Šajā gadījumā resnums vispirms parādās sejā, plecos, rokās, krūtīs, vēdera augšdaļā, bet kājas vēl ilgi paliek slaidas. Vaigos parādās neveselīgs sārtums, uz pieres — izsitumi, bieži sāp galva, un laiku pa laikam moka dedzinoša sajūta kuņģī.

Daudzu nopietnu slimību gadījumā ārsti pacientiem iesaka hormonālos preparātus. Lietoti lielās devās, tie izraisa izmaiņas, līdzīgas Icenko–Kušinga simptomiem. Pēc tam, kad preparāti vairs netiek lietoti, svars atkal normalizējas un visi nepatīkamie blakusefekti pazūd.

Vairogdziedzera pazemināta aktivitāte

Vairogdziedzera izstrādātie hormoni regulē vielmaiņu: daudz hormonu — vielmaiņa ir ātra, cilvēks kļūst tievāks. Maz hormonu — vielmaiņa ir palēnināta, un cilvēks, saņemot savu ikdienišķo un ierasto ēdiena devu, kļūst resnāks.

Pievērs uzmanību! Ja ir palēnināta vairogdziedzera aktivitāte, tauku slānis ķermenī veidojas vienmērīgi — gan uz rokām un kājām, gan uz vēdera un muguras.

Cilvēks kļūst miegains un apātisks, viņam pasliktinās atmiņa, mazinās darbaspējas, mēdz būt drudzis un pazeminās ķermeņa temperatūra. Šad tad uz rokām un kājām veidojas tūska.

loading...