Pieneņu maska sausai ādai, margrietiņu maska – taukainai

27-05-2018

Beautiful young woman lying on the field in green grass and blowing dandelion

Pieneņu maska sausai un normālai ādai
* Svaigas pieneņu lapas saberž piestiņā. Iegūtajai putriņai pievieno vienu ēdamkaroti vārīta ūdens un ½ ēdamkarotes medus. Vispirms seju apziež ar kukurūzas vai olīveļļu, pēc tam uz 10-15 minūtēm uzklāj iegūto masu. Nomazgā ar siltu ūdeni.

Sulas un medus maska normālai un sausai ādai
* Olas dzeltenumu sajauc ar 2 tējkarotēm augu eļļas, pievieno ½ tējkarotes vīnogu vai ābolu sulu un tikpat medu. Uzklāj iepriekš ar siltu ūdeni nomazgātai sejai un viegli aptuveni 3 minūtes pamasē. Pēc 15 minūtēm masku noņem ar vēsā liepziedu novārījumā samitrinātu tamponu. Novārījumu gatavo: ēdamkaroti liepu ziedu vakarā aplej ar verdošu ūdeni, stundu nostādina, tad izkāš un atdzesē. Masku vēlams likt 1-2 reizes nedēļā.

Margrietiņu un liliju maskas taukainai ādai
* Sauju svaigu (vai 3 ēdamkarotes žāvētu) margrietiņu ziedu un lapu aplej ar ½ glāzes verdoša ūdens, 15-20 minūtes karsē ūdens peldē, tad šķidrumu nolej, bet putriņu uz 20 minūtēm uzliek sejai. Pēc maskas seju noskalo ar nokāsto šķidrumu.

* Divām ēdamkarotēm baltās lilijas ziedlapiņu pievieno šķipsniņu sāls un šķipsniņu cukura un visu saberž piestiņā. Pēc tam pievieno 30-50 g kādu barojošu krēmu, ēdamkaroti medu, 1-2 olas dzeltenumus (vai vienu veselu olu), nedaudz bērnu pūdera un visu rūpīgi samaisa.

loading...