Piektdien – spēcīga magnētiskā vētra, ko izjutīs daudzi. Kā vieglāk pārdzīvot?

24-05-2024

Ekrānuzņēmums

Saskaņā ar meteorologu prognozēm 2024. gada 24. maijā mūsu planētas iedzīvotājus var piemeklēt spēcīga magnētiskā vētra.

Saules aktivitāte sasniegs tik augstu līmeni, ka Zemes magnētiskā lauka svārstības būs jūtamas daudziem cilvēkiem.
Kāda ir magnētiskās vētras ietekme?

Katram no mums ir pazīstamas magnētiskās vētras, kas rodas paaugstinātas Saules aktivitātes periodos, un daudzi no laikapstākļiem atkarīgi cilvēki izjūt to ietekmi uz sevi.

Šo parādību izraisa mūsu Saules uzliesmojumi, kuru laikā kosmosā izdalās liels daudzums saules enerģijas.

Uzlādētās daļiņas sasniedz Zemes atmosfēru un izraisa izmaiņas tās magnētiskajā laukā, kas pazīstamas kā magnētiskās vētras.

Jo spēcīgākas ir šīs izmaiņas, jo lielāka ir to ietekme uz visu dzīvo dabu. Spēcīgas Zemes magnētiskā lauka svārstības, kas tiek klasificētas kā sarkanā trauksmes pakāpe, sauc par magnētisko vētru.

Kāda būs magnētiskā vētra 2024. gada 24. maijā?

Meteoroloģiskās prognozes brīdina par nestabiliem ģeomagnētiskiem apstākļiem no 2024. gada 24. līdz 27. maijam. Iepriekšējās dienās novērotā paaugstinātā Saules aktivitāte var izraisīt magnētisko vētru sarkanajā bīstamības līmenī, kas atbilst 4-5 punktiem piecu punktu skalā.

Šīs parādības maksimums, visticamāk, būs 24. maijā, kad gaidāmas būtiskas izmaiņas Zemes magnētiskajā laukā. Tas var ietekmēt gan cilvēku veselību, gan dažādus dzīves aktivitātes aspektus.

Ir zināms, ka šādu izmaiņu laikā var rasties problēmas ar sakaru un navigācijas sistēmām.

Magnētiskās vētras ilgums būs ievērojams, un paredzams, ka tās ietekme nemazināsies līdz 27. maija vakaram.

Kā magnētiskā vētra var ietekmēt cilvēku veselību

Magnētiskās vētras laikā ir īpaši svarīgi būt modriem cilvēkiem, kas ir atkarīgi no laikapstākļiem un cieš no sirds un asinsvadu slimībām, nervu sistēmas traucējumiem, imūnsistēmas traucējumiem vai ir novājināti pēc ilgstošām slimībām.

Šajā periodā viņi var izjust vispārēju nespēku, reiboni, bezmiegu un pastiprinātu trauksmi, kas var pāraugt depresijā. Tāpat var rasties asinsspiediena svārstības un saasināties hroniskas slimības.
No laika apstākļiem atkarīgiem cilvēkiem jāievēro ārsta ieteikumi. Lai gan universālu aizsardzības metožu nav, ieteikumi aprobežojas ar veselīgu dzīvesveidu, pietiekamu miegu, pareizu uzturu, uzturēšanos ārpus telpām un, ja nepieciešams, nomierinošu līdzekļu lietošanu.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Labvēlīgās un nelabvēlīgās dienas JŪNIJĀ. Mēness kalendārs dažādām jomām

Talismani, monētas, sveces. Desmit rituāli naudas piesaistīšanai dzīvē

Likteņa “aproces” uz rokām: ko nozīmē līnijas un to skaits uz plaukstas locītavām?