Piecpadsmit atslodzes diētas. Īsta rokasgrāmata, tikai ievēro visus noteikumus!

10-01-2018

15dietas


Atslodzes diētu mērķis ir nodrošināt sasirgušajam orgānam vai sistēmai saudzējošu režīmu, atvieglot un uzlabot to funkcijas, veicināt normālu vielmaiņu, organismā uzkrāto sārņu (maiņas produktu atlikumu), nātrija un liekā šķidruma izvadīšanu, samazināt ķermeņa tauku masu un paaugstināt pamatdiētu efektivitāti.

Tā kā atslodzes diētas ir nepilnīgas enerģētiskās vērtības un ķīmiskā sastāva ziņā, tās ievēro ne ilgāk kā 1–2 dienas un ne biežāk kā 1–3 reizes nedēļā, ņemot vērā slimības raksturu un organisma panesību.

abolsbumbieris

Ābolu diēta
Lieto pret aptaukošanos, hipertonisko slimību, asinsrites vai nieru mazspēju, akūtu nefrītu, akūtu aknu un žultsceļu kaitēm. Piecas reizes dienā ēd pa 300 g svaigus nogatavojušos vai ceptus ābolus, kopumā – 1,5 kg. Nefrīta un sirds-asinsvadu slimību gadījumā var pievienot 50–80 g cukura. Bet, ja ir hronisks enterokolīts ar caureju, 5 reizes dienā ēd pa 250–300 g svaigus nogatavojušos rīvētus ābolus.

gurkis

Gurķu diēta
Gurķu diētu ievēro pret aptaukošanos, hipertoniju, cukura diabētu ar noslieci uz aptaukošanos, nefrītu, aknu un žultsceļu kaitēm, podagru. Dienas deva – 1,5 kg svaigu gurķu. Tos apēd 5 reizēs (pa 300 g) bez sāls.

salati

Salātu diēta
Praktizē pret aptaukošanos, aterosklerozi, hipertoniju, cukura diabētu ar noslieci uz aptaukošanos, nefrītu, aknu un žultsceļu kaitēm, podagru. Piecas reizes dienā gatavo salātus no svaigiem dārzeņiem, augļiem vai arī to kombinācijas. Vienas porcijas daudzums – 250–300 g. Salātiem var pievienot krējumu vai augu eļļu, bet nedrīkst lietot sāli.

zaveti_augli

Žāvētu augļu diēta
Ievēro hipertonijas, sliktas asinsrites, aknu un žultsceļu slimību gadījumā. Piecreiz dienā ēd pa 100 g žāvētas plūmes vai aprikozes, vai vārītas rozīnes. Kopējā dienas deva – 1,5 kg.

Arbūzu diēta
Arbūzu atslodzes dienas rīko, ja ir hipertonija, slikta asinsrite, podagra, aknu un žultsceļu kaites, aptaukošanās, nefrīts. Kopumā dienas laikā jāapēd 1,5–2 kg arbūza, sadalot šo daudzumu līdzīgās daļās 5 ēdienreizēm.

kartupeli1

Kartupeļu diēta
Ievēro nefrīta, hipertonijas, sliktas asinsrites gadījumā. Dienas deva – 1,5 kg kartupeļu. Tos gatavo ar visu mizu (novāra vai izcep cepeškrāsnī), bez sāls un sadala 5 ēdienreizēm.

Tējas diēta
Praktizē akūta gastrīta un enterīta gadījumā, kā arī ja ir hroniska enterokolīta saasināšanās ar caureju. Septiņas reizes dienā izdzer pa glāzei tējas ar 10 cukurgraudiņiem.

various types of sugar

Cukura diēta
Šo atslodzes diētu ievēro akūta nefrīta, nieru vai aknu mazspējas, retāk – akūta hepatīta un holecistīta vai to saasinājuma gadījumā. Dienas laikā izdzer 5 glāzes tējas ar 30 cukurgraudiņiem.

Publicitātes foto

Ievēro, ja ir aptaukošanās, ateroskleroze, hipertonija un cukura diabēts ar noslieci uz aptaukošanos, nieru, aknu un žultsceļu kaites, podagra, akmeņi nierēs un urīnpūslī bez fosfatūrijas. 600 ml dārzeņu vai augļu sulas, kas atšķaidīta ar 200 ml ūdens, vai 0,8 litrus mežrozīšu novārījuma sadala 4 lietošanas reizēm.

risi

Rīsu un kompota diēta
Ievēro hipertonijas, sliktas asinsrites, nieru mazspējas, aknu un žultsceļu slimību gadījumos. Sešas reizes dienā izdzer pa glāzei salda kompota, 2 reizes – kopā ar saldu ūdenī un bez sāls vārītu rīsu biezputru. Dienas deva – 1,5 kg svaigu vai 240 g žāvētu augļu, 50 g rīsu un 120 g cukura.

kefir

Piena (kefīra) diēta
Lieto, ja ir aptaukošanās, ateroskleroze, hipertonija, cukura diabēts ar noslieci uz aptaukošanos, vāja asinsrite, nefrīts, aknu un žultsceļu kaites, podagra, akmeņi nierēs un urīnpūslī bez fosfatūrijas. Sešas reizes dienā izdzer pa 200–250 g pienu, kefīru, rūgušpienu (var liesu). Dienas deva –1,2–1,5 litri.

biezpiena_dieta

Biezpiena diēta
Ievēro, ja ir aptaukošanās, cukura diabēts, ateroskleroze, hipertonija ar noslieci uz aptaukošanos, slikta asinsrite, aknu un žultsceļu slimības. 350 g biezpiena (tauku saturs 9% vai liesāks) sadala 5 ēdienreizēm (pa 70 g vienai reizei). Papildus dienas laikā izdzer 2 glāzes tējas, 1 glāzi mežrozīšu novārījuma, 2 glāzes liesa kefīra (kopumā vienu litru šķidruma). Kā variants var būt biezpiena un kefīra (vai piena) diēta – pa 50 g biezpiena (tauku saturs 9%) un glāze kefīra (vai piena) 5 reizes dienā. Kopā 250 g biezpiena un litrs kefīra (vai piena).

Krējuma (tauku) diēta
krejums

Ievēro aptaukošanās gadījumā, retāk – ja ir cukura diabēts ar noslieci uz aptaukošanos. 400 g krējuma (tauku saturs 20%) sadala 5 ēdienreizēm (pa 80 g vienai reizei). Papildus izdzer 1–2 glāzes mežrozīšu novārījuma.

cepetis

Gaļas (zivju) diēta
Praktizē, ja ir aptaukošanās, ateroskleroze un cukura diabēts ar noslieci uz aptaukošanos. Piecas reizes dienā apēd pa 70 g liesas vārīta gaļas (vai zivs), pavisam – 350 g kopā ar 100–150 g dārzeņu (kāpostu, burkānu, gurķu, tomātu) salātiem (0,6–0,9 kg dienā) un izdzer 1–2 glāzes tējas bez cukura.

auzas

Auzu diēta
Ievēro, ja ir aptaukošanās, cukura diabēts ar metaboliskām acidozes izpausmēm, ateroskleroze ar noslieci uz aptaukošanos. Dienas deva – 700 g biezputras (200 g auzu putraimu), ko sadala 5 ēdienreizēm, un 1–2 glāzes tējas un mežrozīšu novārījuma.

loading...