Pieci tumšās psiholoģijas paņēmieni iepazīšanās laikā: kā neiekrist slazdā

07-07-2024

Foto – Unsplash.com


Bieži vien randiņos tiek izmantotas tumšās psiholoģijas tehnikas. Traumuterapeite no Kalifornijas Annija Raita, kā tās var atklāt agrīnā stadijā, raksta ” Business Insider”.

“Tie ir triki vai maldināšana, kas ļauj ātrāk iegūt to, ko vēlaties… Bet galu galā tas būtībā nenodrošina to, ko vēlaties, proti, attiecības, kas balstītas uz uzticības un savstarpīguma,” viņa sacīja.

Tumšās psiholoģijas paņēmieni randiņā

Viņi pārspīlē ar mīlestību. Terapeite teica, ka mīlestības “bombardēšana” ir viena no visbiežāk sastopamajām manipulācijas taktikām, ar ko viņa ir saskārusies.

Šādi cilvēki agri un bieži izplata pārmērīgu uzmanību un mīlestību, lai iegūtu uzticību un atkarību. Eksperte piebilda, ka šādu taktiku izmanto narcisisti un tumšie empāti.

Protams, daži cilvēki jau no paša sākuma ir patiesi sajūsmināti, un ne visi grandiozie žesti noteikti ir mīlestības bombardēšana. Raita teica, ka labs veids, kā atšķirt, ir mīlestības intensitāte un nopietnība.

Jūs pakāpeniski tiekat noniecināts/a. Kā norādīja terapeite, devalvācija ir vēl viens izplatīts tumsas psiholoģijas triks, un tas parasti notiek pēc idealizācijas vai mīlestības bombardēšanas fāzes. Raita brīdināja, ka negatīvie komentāri var būt maskēti.

Viņi vēlas pavadīt laiku tikai divatā. Izolācija ir nopietna ļaunprātīgas izmantošanas taktika, tāpēc ir svarīgi jautāt, kāpēc jaunais partneris nevēlas socializēties ar jūsu draugiem un ģimeni.
Viņi dod mājienus par labākām attiecību iespējām. Manipulatoriem patīk “ieviest attiecību dinamikā trešo pusi, lai radītu greizsirdību un konkurenci,” skaidro terapeite. Mērķis ir pazemināt partnera pašvērtējumu un īstenot kontroli pār otru.

Viņiem ir tikai viena patiesības versija – viņu pašu versija. Manipulators liek upurim apšaubīt savu realitāti. Ja partneris nespēj atzīt, ka kļūdās, vai ņemt vērā dažādus viedokļus, tā ir lielākā pazīme, ka viņš nav pietiekami emocionāli nobriedis veselīgām attiecībām.
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

“Tu vienīgais mani saproti.” Desmit frāzes, kuras izmanto rūdīti manipulatori

Kā noskaidrot manipulatoru: populārākās frāzes un taktikas

Vai narciss un empāts var būt pāris? Maigi sakot, neparastas attiecības!

Dīvaini, bet fakts: kāpēc stipras sievietes piesaista narcisus un psihopātus