Pieci triki, kā palīdzēt augiem pārdzīvot vasaras karstumu

27-06-2024

Foto – Pixabay


Vasaras karstums var būt nopietns pārbaudījums dārza augiem. Augsta temperatūra un dedzinoša saule var ātri izžāvēt augsni un izraisīt pat visizturīgāko kultūru nokalšanu. Tomēr, ievērojot dažus vienkāršus ieteikumus, jūs varat ievērojami samazināt karstuma negatīvo ietekmi un saglabāt savu dārzu veselīgu.

Iepazīstināsim ar pieciem pamata paņēmieniem, kas palīdzēs augiem pārdzīvot vasaras karstumu.

Kā palīdzēt augiem izdzīvot karstumā

1. Ikdienas laistīšana

Viens no svarīgākajiem aspektiem, rūpējoties par augiem karstumā, ir regulāra laistīšana. Vislabākais laiks to darīt ir agri no rīta vai vakarā, kad saule nav tik aktīva un ūdens iztvaikošana ir minimāla.

Laistot augus šajās stundās, jūs nodrošināsiet, ka mitrums iekļūst dziļāk augsnē. Optimālā ūdens temperatūra laistīšanai ir no 18 līdz 25 grādiem pēc Celsija. Laistīšana ar aukstu vai pārāk karstu ūdeni var radīt augiem stresu.

2. Mulčēšana

Mulčēšana ir efektīvs veids, kā saglabāt mitrumu augsnē un pasargāt augu saknes no pārkaršanas. Apkārt augiem uzklājiet biezu mulčas kārtu (vismaz septiņus centimetrus).

Mulča ievērojami samazina augsnes virsmas temperatūru un novērš augsnes ātru izžūšanu. Vislabākais laiks mulčētu dobju laistīšanai ir no rīta. Tas ir tāpēc, ka vakarā zemei būs nepieciešams ilgs laiks, lai atdzistu, kas var negatīvi ietekmēt augus.




3. Ēnošana

Lielā karstumā ir īpaši svarīgi pasargāt augus no tiešiem saules stariem. Šim nolūkam var izmantot dažādus materiālus, lai radītu ēnu: speciālu sieta sietu, marli vai vecu tilla audumu.

Šīs ierīces palīdzēs samazināt saules gaismas intensitāti un novērsīs augu pārkaršanu. Uzstādiet pagaidu aizslietņus vai sietus tā, lai tie netraucētu gaisa cirkulāciju.

4. Regulāra barošana

Karstā laikā augi ir pakļauti papildu stresam, un tiem nepieciešama papildu barošana. Regulāra mēslošana palīdzēs tiem labāk pārvarēt augstās temperatūras.

Visefektīvākie ir kompleksie mēslošanas līdzekļi ar augstu fosfora un kālija saturu. Augi tos ātri uzsūc un stimulē to augšanu un attīstību. Lapu mēslojums ir ātrāks un efektīvāks nekā sakņu mēslojums, jo īpaši ekstremālos apstākļos.




5. Automātiska laistīšana

Automātiskas laistīšanas sistēmas ar taimeri uzstādīšana ir lielisks risinājums tiem, kuri bieži atrodas ārpus mājas vai kuri nevar regulāri laistīt dārzu.

Šī sistēma nodrošina, ka augiem ir pastāvīga piekļuve mitrumam, saglabājot optimālus apstākļus to augšanai.

Automātiskā laistīšana ir īpaši noderīga atvaļinājuma vai ilgākas prombūtnes laikā. Jūs varat iestatīt taimeri tā, lai laistīšana notiktu piemērotākajā diennakts laikā.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Augu laistīšana ar minerālūdeni – kad to vēlams darīt?

Pilināšana: viegls laistīšanas veids, kas noderēs katrā dārzā. Divi varianti



Tomātiem nokrīt ziedi: kā rīkoties, lai nepaliktu bez ražas?

Desmit svarīgākie dārza darbi jūnijā. Nenokavē!