Pēdu masāža. Veselīga un patīkama atslodze divreiz dienā

29-07-2018

pedas_masaza1


Uz pēdām atrodas ļoti daudz nervu galu, tāpēc to masāžai ir gan tonizējoša, gan stiprinoša un atveseļojoša iedarbība uz visiem orgāniem.

Ikvienam, kam pietiek apņēmības un pacietības ilgstošu laiku regulāri masēt pēdas, organismā norit virkne neredzamu pozitīvu pārmaiņu, pirmām kārtām – nostiprinās imunitāte. Pēc tam cilvēks pamana, ka nervi kļuvuši stiprāki, saaukstēšanās slimības vairs neuzbrūk, arī citas kaites it kā pakāpušās solīti atpakaļ un būtiski uzlabojusies vispārējā pašsajūta.

Masēt pēdas ieteicams divreiz dienā – no rīta un vakarā. No rīta tūlīt pēc dušas, kad pēdas ir izsildītas, bet pēc masāžas kājas viegli papliķē no lejas uz augšu. Savukārt vakarā uzmanība kājām jāvelta jau lielāka, un jāsāk ar speciālu vanniņu:

* 3 litros patīkami silta ūdens iemaisa tējkaroti pārtikas sodas un uz 15 minūtēm iemērc kājas.

Pēc vanniņas kājas nosusina, pēdas ieziež ar krēmu un sāk masāžu. Jo enerģiskāka tā būs, jo aktīvāk sāks cirkulēt asinis, kas aizskalos toksīnus un padarīs pēdas dzīvīgākas.

Masāžas paņēmieni ir pavisam vienkārši.
Pēdu apakšas masē ar abu roku īkšķiem, īpaši pievēršoties tām vietām, kas ir vairāk vai mazāk sāpīgas. Šīs vietas jāizspaida tik ilgi, līdz sāpes pārgājušas. Visas kustības ir brīvas, taču masāžas nobeigumā dažas speciālas kustības tomēr nepieciešamas.

* Uz grīdas vai dīvāna apsēžas pa turku modei un kāju pēdas pavērš uz augšu. Kāju pirkstus saberzē starp plaukstām, tad tos parausta un pastaipa.

* Pēdas paberzē un paglauda ar plaukstām.

* Pēdas viegli papliķē ar pirkstiem.

* Vispirms vienu, tad otru pēdu saspiež no sāniem. Šāda manipulācija ir laba plakanās pēdas profilakse.

* Ar vienu roku satver un stingri tur pēdu, ar otru saņem kājas īkšķi un apļo to vispirms uz vienu, tad otru pusi.

* Kāju noliek uz grīdas un ar roku pirkstiem, izdarot apļveida kustības, masē pēdas virspusi un sānus no papēža līdz pirkstiem.

* Izmasē pēdas pacēlumu – virzienā no pirkstiem līdz potīšu līnijai.

loading...