Pašgatavots dezodorants: pamata formula plus lavanda, salvija vai rozes!

01-10-2017

dezodorants

Lietojiet dezodorantus uz tīras ādas, lai novērstu smaku radošo baktēriju pārāk ātru savairošanos. Nepatīkamo aromātu palīdzēs novērst padušu skūšana, bet pagaidiet dienu, līdz lietot dezodorantu, lai izvairītos no ādas iekaišanas. Pārāk liels dezodoranta daudzums ar aizsprostot sviedru dziedzerus un izraisīt iekaisumu.

Dezodoranti
Pašgatavota dabīgu izejvielu maisījuma lietošana, lai maigi atsvaidzinātu ādu un novērstu nevēlamus aromātus, ir gan veselīgāka, gan lētāka nekā dezodorantu pirkšana.

Padušu svīšanu izraisa apokrīno un ekrīno sviedru dziedzeru izdalījumi. Sviedru daudzums saistīts ar organisma centieniem regulēt temperatūru. Jo augstāka temperatūra, jo vairāk svīstat. Tādējādi ķermenis sevi dzesē.

PAMATA formula
Bāzes eļļas ir daudzu dezodorantu recepšu svarīga sastāvdaļa. Citrusaugļu, tostarp citrona, bergamotes, citronzāles, laima, rūgtā apelsīna un greipfrūta, bāzes eļļas ir patīkami atvēsinošanas. Rožu un lavandas eļļas, no otras puses, pieškir dezodorantam smalku, sieviešķīgu aromātu, bet salvijas un cipreses eļļai ir audus savelkoša iedarbība, kas palīdz mazināt svīšanu. Tās var palīdzēt saglabāt jauku smaržu visas dienas garumā.

• Lai pagatavotu vienkāršu, bet svaigu dezodorantu, sajauciet 3 ēdamkarotes degvīna un 3 ēdamkarotes vai nu burvjulazdas, rudzupuķu vai rožūdens. Maisījumam pievienojiet 40 pilienus bāzes eļļas. Lai izdotos lieliski, dezodorantu aptuveni nedēļu pirms lietošanas nostādina.

VARIANTI
• Cita iespēja ir lietot dezodoranta akmeņus jeb kristālus, kurus pagatavo no kristalizēta dabīgā minerālsāls, kas nogalina smaku radošās baktērijas. Dezodorējošie akmeņi nav dārgi, bet daudzi no tiem, pārāk dāsni lietoti, aizsprosto poras.

• Lai pagatavotu dezodorantu ar jauku, svaigu vasaras smaržu, sajauciet noslēdzamā traukā pa 3 ēdamkarotēm kaltētas salvijas un lavandas, puscitrona sulu un rīvētu miziņu un pa 3 pilieniem no citrona un rūgtā apelsīna eļļas. Pielejiet 250 ml burvjulazdas un nedēļu nostādiniet. Nokāsiet un pievienojiet 2 ēdamkarotes sidra etiķa.

• Sidra etiķis pats par sevi noder pārmērīgas svīšanas novēršanai. Uzlejiet nelielu daudzumu uz kokvilnas auduma un ierīvējiet ar to paduses. Regulāra salvijas tējas dzeršana arī mazina sviedru izdalīšanos.

• Pašgatavotus dezodorantus vislabāk glabāt pudelēs ar pulverizatoru, pirms lietošanas sakratot.

Sajauciet 2-3 pilienus rožu eļļas ar nelielu daudzumu ūdens un iesmērējiet paduses.

Kaltētas lavandas piešķirts pašgatavotam dezodorantam svaigu vasaras smaržu.

loading...