Pāra pieredze. Nakti pavadām atsevišķās gultās, bet mums ir lieliski tuvības brīži

02-12-2019

Kad 23 gadus vecais Aleksis Kollijs un viņa draudzene ievācās savā jaunajā dzīvoklī, viņi izvēlējās mājokli ar divām guļamistabām. Nevis viesu, bet savu ērtību labad.

Kad pirms trim gadiem šis britu pāris pārvācās dzīvot uz Oksfordu, viņi plānoja gulēt vienā gultā. Taču ātri vien kļuva skaidrs, ka tas nedarbojas: Aleksis guļot krāca, bet dzīvesbiedrei ir trausls miegs, tāpēc viņa dažkārt nevarēja visu nakti gulēt drauga radīto trokšņu dēļ. Turklāt abiem ir atšķirīgs laiks, kad doties pie miera – Aleksim patīk palikt nomodā pāris stundu pēc tam, kad viņa partnere jau ir aizmigusi.

Tā viņi ātri nonāca pie ieraduma gulēt atsevišķi, un Aleksis gandrīz katru otro nakti pavadīja, sakņupis dīvāniņā. Viņš atzīst, ka diskomforts bija tā vērts, jo viņam nebija jājūtas vainīgam krākšanā.

Bet tagad abi ir padarījuši savu atsevišķo gulēšanas režīmu par pastāvīgu paradumu un katru vakaru dodas katrs uz savu guļamistabu.

“Naktis mēs pavadām katrs savā gultā, bet mums joprojām ir lieliska intīmā dzīve,” atklāj Aleksis.

Par iespēju pastāvīgi vai dažkārt gulēt atsevišķi daudzi pāri nerunā, it īpaši, ja ir gados jauni. Bet ir vairāki iemesli, kāpēc gultas dalīšana ar partneri var nebūt ideāla, tostarp krākšana, segas vilkšana uz savu pusi, nemitīga spiešanās klāt partnerim, dažādos laikos uzlikti modinātāji, atšķirīgas vēlmes telpas temperatūras ziņā, saslimšana vai citi faktori.

Lai gan šīs lietas tu, iespējams, pieciet attiecību sākumposmā, ar laiku tās kļūst arvien nogurdinošākas, tu jūties izsmelts un darba sapulcēs bieži iesnaudies.

Tomēr no kultūras viedokļa atzīšanās, ka mēs guļam atsevišķi no saviem partneriem, joprojām šķiet neērta, kaut kas pretējs tam, kādai būtu jāizskatās romantikai. Pāra izvēli negulēt kopā daži pat nodēvējuši par “šķiršanos gultā”, stiprinot pieņēmumu, ka lēmums gulēt atsevišķi nozīmē attiecību beigu sākumu.

Tomēr tas netraucē daļai cilvēku turpināt ieradumu gulēt atsevišķi

Lielbritānijā interneta aptiekas “Chemist4U” veikta aptauja, izvaicājot 2000 respondentu, liecina, ka 11% pāru izvēlas gulēt atsevišķi katru nakti, 26% – vairākas naktis. 32% aptaujāto atzina, ka dod priekšroku atsevišķai gulēšanai, tostarp sieviešu vidū šis rādītājs sasniedza 40%.

Tad kāpēc mēs tā baidāmies atzīties, ka vēlamies gulēt atsevišķi?

“[Paradums gulēt kopā] ir scenārijs, pie kura attiecībās esam pieraduši,” komentē kompānijas “Regate” seksologs un attiecību konsultants Pīters Sadingtons – viņš strādā ar daudziem pāriem, kas vēlas ieviest atsevišķu gulēšanu, bet ir nobažījušies par to, kā tas varētu ietekmēt viņu laulību un intīmo dzīvi. Cilvēki ir satraukti – viņi vaicā: “Ja mēs vairs nevaram gulēt kopā, vai tā ir pazīme attiecību beigu sākumam?”

Arī Alekss un viņa partnere atklāj, ka sākumā bijuši neziņā: ”Mēs vaicājām sev, vai tas mūs sāpinās un liks attālināties vienam no otra? Mums bija šādas bažas. Taču labums, ko mums abiem sniedza dziļš miegs, palīdzēja apslāpēt šīs bažas. Visu paveikt ir vieglāk, ja jūties atpūties,” pieredzē dalās jaunais vīrietis.

Tagad viņi ir atklājuši savu paradumu ģimenei un draugiem, necenšoties slēpt, ka naktīs neguļ vienā gultā, ja pie viņiem ciemojas viesi.

Atsevišķā gulēšana nav nekādā mērā ietekmējusi Aleksa un viņa partneres intīmo dzīvi – viņi mīlēšanos neplānojot, tā esot spontāna, galvenokārt nedēļas beigās vai pievakarēs. “Mēs pavadām nakti kopā reizi pāris nedēļās vai nedēļas nogalēs, kad nav svarīgi, cik mundri jutīsimies nākamajā dienā,” stāsta Alekss.

Saskaņā ar konsultanta Sadingtona pieredzi daļai pāru gulēšana atsevišķi var pat uzlabot viņu seksuālo dzīvi.

“Gulēšana vienā gultā var kļūt vienmuļa. Tu savu partneri ne vienmēr redzi labākajā formā, viņš var būt nosvīdis, noraizējies. Bet tad, ja abi esat kopā tikai tāpēc, lai mīlētos, varat pacensties sevi parādīt labākajā gaismā. Vairākiem pāriem var pastiprināties seksuālais uzbudinājums, [ja viņi vienmēr neguļ vienā gultā],” atziņās dalās eksperts.

Avots: “huffingtonpost.co.uk”

loading...