Par sūtību: kā cilvēki cenšas kompensēt mīlestības, prieka un atbalsta trūkumu

22-01-2019
Foto - Pixabay

Foto – Pixabay

Jautājums par sūtību un tās obligātajiem meklējumiem nereti tiek pasniegts tā, ka daudzi cilvēki sāk justies nelaimīgi. Viņiem šķiet – ja neatradīs mistisko “savu sūtību”, laimes nebūs, bet vienlaikus maz ir tādu, kas paši sev spēj definēt, ko šis jēdziens nozīmē.

Tā vietā, lai bezgalīgi meklētu “to, nezinu ko”, pamēģiniet paskatīties uz tēmu no šāda rakursa – SŪTĪBA=REALIZĀCIJA CILVĒKAM NOZĪMĪGĀS DZĪVES SFĒRĀS. Pavaicājiet cilvēkiem, kas ir viņiem ir svarīgi, un vairākums minēs šādas sfēras:

ATTIECĪBAS PAŠAM AR SEVI (kas es esmu? Kurp es eju? Kāpēc es esmu šeit? Iespēja vērot sevi, salīdzināt savu ceļu ar citiem, nodrošināt sev izvēles brīvību, būt apmierinātam un tā tālāk)

MĪLESTĪBAS ATTIECĪBAS (starp vīrieti un sievieti)

RADNIECISKĀS ATTIECĪBAS (māte, tēvs, bērni, māsas, brāļi, vectētiņi, vecmāmiņas)

DRAUDZĪBAS ATTIECĪBAS (kopīgi pavadīt laiku, dalīties ar idejām, būt līdzvērtīgās pozīcijās, iespēja izvēlēties pašiem cilvēkus šajā kategorijā atšķirībā no radnieciskām attiecībām

PROFESIONĀLĀ REALIZĀCIJA (ar savām spējām un prasmēm būt noderīgam kādai cilvēciskās darbības sfērai un saņemt par to atalgojumu, tostarp finansiālu)

RADOŠĀ REALIZĀCIJA (vienam tā nepieciešama lielākā, citam mazākā mērā, daļai cilvēku hobijs sakrīt ar profesiju, citiem nē, bet kopumā tā ir mūzika, zīmēšana, rakstīšana, rokdarbi, sportiskas aizraušanās, fotografēšana)

Dzīve aptuveni no tā arī sastāv, vai nav tiesa? Ja jūs neesat pārliecināti, ka šīs sfēras jums ir svarīgas, tad atcerieties neveiksmes un konflikta situācijas, kas cilvēku sāpina visvairāk. Parasti tās ir attiecības.

Kas notiktu, ja no cilvēku dzīves masveidā (caur grāmatām, filmām, pazīstamu cilvēku uzvedības) izsvītrotu normālu personīgo, draudzības un radniecisku attiecību nozīmīgumu? Paliktu formula SŪTĪBA=PROFESIONĀLĀ REALIZĀCIJA, caur kuru cilvēki cenšas kompensēt mīlestības, prieka, siltuma, atbalsta un citas jūtas.

Daudz cilvēku, kas klīst pa pasauli (iekšējo un ārējo) meklējot savu sūtību, to atradīs, ja sakārtos attiecības ar sevi, tuvajiem cilvēkiem un apkārtējo pasauli kopumā.

Cilvēki patiesībā nemeklē sūtību, viņi meklē veidus, kā no pasaules saņemt trūkstošo – mīlestību, prieku, atbalstu, sajūtu, ka esi nepieciešams un labs.

Galu galā – vai tad cilvēka sūtība nav būt cilvēkam? Un vai tad attiecības starp cilvēkiem nav cilvēciskās pasaules pamatā? Bet piemērotu profesionālās darbības sfēru pilnīgi pa spēkam ir atrast ikvienam.

Avots: “tayni-mirozdaniya.ru”

loading...