Pamests kāpņu telpā kaimiņu žēlastībai. Bezatbildīgas rīcības notikumu turpinājums

13-10-2019

Facebook

Titulfoto redzams, kā runčuks dzīvoja savu saimnieku pamests. Kāpņu telpā sirsnīgu cilvēku iespēju robežās aprūpēts un pabarots, vēsta Tukuma dzīvnieku patversmē.

Saņemam zvanu, ka uz patversmi jānogādā kaķītis. Nekastrēts, ruds runcis, kurš no vasaras jau dzīvo daudzdzīvokļu nama koplietošanas koridorā. Saimnieki par viņu nerūpējas un neliekas ne zinis. Protams, kāds jau atrodas, kam sirds īstajā vietā, dzīvnieciņu pabaros un, vēsākam laikam iestājoties, sarūpēs arī guļvietiņu.

Lūk, uzskatāms piemērs, kā rodas bezpajumtes kaķi! Turklāt, šim nekastrētajam runcim ejot savās brīvajās gaitās, satiekot otru, kāda bezatbildīga saimnieka uz ielas pamestu nesterilizētu kaķeni, pēc pāris mēnešiem rezultāts jaundzimušu kaķēnu izskatā garantēts.

Vienmēr cilvēks atradīs desmitiem iemeslu, lai sevi attaisnotu, ka pametis kaķi likteņa varā. Bet, ja cilvēks, pirms kaķi mājās nes, šos iemeslus galvā pārcilātu un kārtīgi apsvērtu, vai kaķis viņa dzīvē kādreiz nekļūs par traucēkli, būtu mazāk pamesto dzīvnieku.

Nav cilvēkam bail no soda par dzīvnieka pamešanu, jo zina kūtros ierēdņus un viņu bezdarbību. Skaidri zina, ka nekas par to nebūs un dzīvnieks vieglu roku tiek pamests likteņa varā.

Kaķis jau nedēļu dzīvo patversmē. Neviens viņu nedz nemeklē, nedz zvana, ka viņš ir pazudis no savas dzīves vietas kāpņu telpā. Nav kaķa, nav problēmu! Vai pēc tāda principa dzīvojam?!

Pagaidīsim vēl vienu nedēļu, lai viss būtu pēc likuma – četrpadsmit dienas. Laiks, kad saimnieks var pārdomāt un vēl kaķi paņemt atpakaļ uz mājām. Vai tas būtu labi un pareizi, grūti pateikt. Par cik kaķi par velti un simbolisku samaksu ir tik plašā piedāvājumā, nevar apgalvot, ka šī kaķīša saimnieki neatnes mājās nākamo, mazu, pūkainu kaķēnu, atdotu “labās rokās”…

Ja arī saimnieks zina un ir informēts, ka viņa kaķis ir patversmē nogādāts, tad saimniekam būtu par viņu jāinteresējas.

Ja kaķi nolēmis pamest, tad saimniekam būtu jāsedz izdevumi par kastrāciju un pošu pasi! Jo patversmes darbinieki nav pelnījuši uzklausīt histērisku ļautiņu pārmetumus, ka patversme lūdz ziedojumus! Ne jau sev lūdzam, bet nodotiem dzīvniekiem, lai viņiem dotu otru iespēju uz jaunu un drošu dzīv.

loading...