Palīdzēsim: pieciem bērniem vajadzīgs suns-asistents

09-12-2018
Foto - www.beopen.lv

Foto – www.beopen.lv

Ir īpaši bērni un īpašas situācijas, kurās bērnu veselību un pašsajūtu uzlabot palīdz dzīvnieki – delfīni un zirgi. Līdztekus delfīnterapijai un reitterapijai arvien biežāk palīgā nāk arī kanisterapija, kur terapeita pienākumus veic speciāli atlasīts un apmācīts suns.

Pieci bērni un viņu ģimenes ir ilgtermiņa programmas ‘’Draugs īpašam bērnam” dalībnieki. Tās mērķis – nodrošināt četriem bērniem ar īpašām vajadzībām suni-asistentu un vienam vājredzīgam puisim – suni-pavadoni.

Atšķirībā no citām starptautiskām programmām, topošie četrkājainie palīgi kopā ar jaunajiem saimniekiem dzīvo jau no kucēna vecuma. Atbilstošus kucēnus, kuriem piemīt konkrētajam bērnam piemērotas rakstura īpašības, atlasīja piesaistītie eksperti. Programmu vairāk nekā pusotra gada garumā palīdz realizēt pieredzējuši speciālisti. Kinologi un kanisterapeiti strādā individuāli ar katru no bērniem, viņu ģimenēm un topošajiem asistentiem.

Ir liels prieks redzēt tos rezultātus, kas projekta ietvaros sasniegti gada laikā. Būtiskas, ļoti pozitīvas pārmaiņas notiek visu mūsu projekta dalībnieku ikdienā. Rīdziniecei Katrīnaivalmierietim RobertamElīnai no Liepupes un liepājniekam Kirilam topošie suņi-asistenti un suns-pavadonis kļuvuši jau par nozīmīgu stimulu būt aktīvākiem ikdienā, drošāk iekļaujoties ikdienas norisēs un kļūstot pašapzinīgākiem. Savukārt trauslajam Evertam, kurš pasauli izzina pamatā ar dzirdi un tausti, topošais draugs Ori ir kļuvis par nopietnu saikni ar pasauli.

Foto - www.beopen.lv

Foto – www.beopen.lv

Labdarības programmu “Draugs īpašam bērnam” tās pieciem dalībniekiem pilnībā nodrošina labdarības fonds BeOpen. Esam gandarīti, ka mūsu iniciatīvai ir pievienojušies daudzi atsaucīgi cilvēki, un mēs kopā varam palīdzēt šiem īpašajiem bērniem un viņu ļoti izturīgajiem vecākiem.

550a_4

Ikviens tiek aicināts pievienoties šim labdarības projektam, palīdzot bērniem ar īpašām vajadzībām iegūt draugus un nodrošinot profesionālu suņu-asistentu ilgtermiņa mācību programmu.

Vairāk informācijas – šeit

loading...