Oranžais brīdinājums: gaidāma pamatīga svelme, negaisi un arī krusa

18-06-2020

Foto – Pixabay

Ceturtdien gaidāms lielākais karstums kopš pērnās vasaras, vēsta LTV Ziņas, izplatot meteorologu prognozi, ka gaiss sakarsīs līdz +27..+32 grādiem, zemāka gaisa temperatūra saglabāsies vien piekrastē un Ziemeļkurzemē.

Laiks būs pārsvarā saulains, vietām gaidāms īslaicīgs lietus un pērkona negaiss. Pūtīs lēns līdz mērens vējš no dažādiem virzieniem.

Vakarpusē, sākot no valsts dienvidiem, iespējamas plašas pērkona lietusgāzes.

Bez intensīvām lietusgāzēm negaiss var atnest arī krusu un stipras vēja brāzmas.

Tveices dēļ Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs šodien un rīt izsludinājis oranžo brīdinājumu valsts rietumu daļā un sarkano brīdinājumu valsts austrumu pusē.

Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis Daugavas augštecē un posmā Vitebska – Polocka svārstījās vai pazeminājās, posmā Veļiža – Suraža ūdens līmenis paaugstinājās par 15…23 cm, bet intensīva ūdens līmeņa paaugstināšanās turpinājās Daugavas posmā no Verhņedvinskas līdz Vaikuļāniem, kur ūdens līmenis paaugstinājās par 43…75 cm diennaktī, Jersikas – Jēkabpils posmā ūdens līmenis paaugstinājās tikai par 14…25 cm.

Kopumā kopš 11. -12. jūnija Verhņedvinskas – Krāslavas posmā ūdens līmenis paaugstinājās par 153…198 cm, vislielākais kāpums fiksēts Piedrujas novērojumu stacijā

loading...