Nu, ja, tēva gēni! Četrpadsmit patiešām pārsteidzošas no vīrieša pārmantojamas iezīmes

25-02-2018

tevs_meita


Ģenētika ir tiešām ļoti neparedzama lieta, bet tai pašā laikā ļoti interesanta! Lai gan vecāku gēni bērna nākotni ietekmē praktiski līdzvērtīgi, reizēm mazulis no tēva gūst patiešām daudz, turklāt ne tikai ārēji, bet arī rakstura ziņā.

Piedāvājam iepazīties ar 15 īpatnībām, kuras bērns lielā mērā manto tieši no tēva, ja tās izrādās dominants.

1. Acu krāsa
Brūnas un melnas acis ir dominanta iezīme, bet gaišas, piemēram, pelēkas, gaiši zilas un zaļas, recesīva iezīme. Kā likums, ja vienam vecākam ir brūnas acis, bet otram – gaišas, bērnam būs tumšas acis (vai augot izmanīsies brūnā toņa virzienā, pat ja agrīnā vecumā bijušas gaišas).

Bet mēdz būt arī izņēmumi. Piemēram, ja recesīvā acu krāsa ir tēvam, mazulim ir lielas izredzes mantot zaļas vai zilas acis, pat ja mamma ir tumšacaina.

2. Sejas vaibstu simetrija
Lai cik dīvaini izklausās, sejas simetrija ļoti atkarīga no ģenētikas. Ja vīram ir ass zods, asimetriskas uzacis vai nesimetrisks deguns, visticamāk, arī bērnam būs šādas iezīmes. Arī atkarenas ausis ir dominanta iezīme!

3. Bedrītes vaigos
Šī jaukā īpatnībā saistīta ar sejas muskuļu izvietojumu un uzskatāma par dominantu. Tāpēc, ja tēvam ir izteiktas bedrītes vaigos, bērnam ir lielas iespējas tās mantot.4. Zobi
Zobu kvalitāte ir ļoti atkarīga no ģenētikas, tāpat arī to forma. Ja tēvam ir problēmas ar mutes dobumu, zobos ir šķirbiņas vai liels attālums starp zobiem, bērns, visticamāk, arī saskarsies ar šīm problēmām. Par laimi mūsdienu stomatoloģija dara brīnumus, un jau bērnībā daudz ko iespējams izlabot.

5. Mati
Matu krāsa, struktūra, biezums atkarīgi no gēniem. Ģenētiski noteikta ir arī alopēcija jeb matu izkrišana un agrs sirmums. Ja tēvam ir tumši un biezi mati, visticamāk, bērnam arī būs tumšas krāsas kupli mati.

Savukārt, ja tēvam ir ļoti cirtaini mati, iespēja, ka bērnam tie būs taisni, ir ļoti maza.

6. Intelekta līmenis
Protams, cilvēks visu dzīvi attīstās, bet intelektam ir savs potenciāls, kuru pārsniegt ir ļoti grūti. Zinātnieki ir pārliecināti, ka šis potenciāls ir ļoti atkarīgs no ģenētikas, bet īpaši no tēva gēniem.

Tāpēc, ja tavs vīrs ir gudrs: uzskati, ka mazulim ir ļoti paveicies. Iespējams, tu audzini nākamo ģēniju!

7. Pirkstu nospiedumi
Protams, katram cilvēkam tie ir unikāli. Bet bieži bērniem un vecākiem pirkstu nospiedumi ir ļoti līdzīgi, īpaši līniju zīmējums uz plaukstas tēvam un dēlam var būt ļoti līdzīgs.

8. Lūpas
Gēni ļoti ietekmē to, vai bērna lūpas būs apaļīgas vai plānas. Ja tēvam lūpas ir izteiktas, visticamāk, bērnam tās būs līdzīgas, jo tā ir dominantā iezīme.9. Augums
Bērna ķermeņa tipu ietekmē abu vecāku gēni, bet no tēva atkarīgs, vai bērns būs gara auguma, vai maza auguma cilvēks. Ja tēvs ir izteikti garš un stalts, visticamāk, bērni būs līdzīgi vai nedaudz īsāki, ja māte ir maza auguma sieviete.

Starp citu ir formula, pēc kuras var aprēķināt aptuveni bērna augumu. Ja tev piedzimis puika, saskaita abu vecāku garumu, sadala ar divi, pēc tam pieskaita piecus centimetrus. Ja meitene, izdari to pašu, bet atņem piecus centimetrus.

10. Svars
Tāpat kā auguma garums, arī svars un ķermeņa konstitūcija ir ļoti atkarīga no ģenētikas. Ja tēvam ir nosliece uz apaļīgumu, tad arī bērniem, īpaši meitenēm, būs tāda īpatnība.

Tēviem ar atlētisku miesas uzbūvi un trīsstūrveida figūru parasti dzimst slaidi bērni.

11. Humora izjūta
Humora izjūta ir iegūta īpašība, bet talants uz asprātībām var būt ģenētiski mantots, visbiežāk – no tēva. Savukārt, lai mazulim būtu humora izjūta, tā jāattīsta ģimenē, labsirdīgi pasmejoties vienam par otru.

12. Gulēšanas poza
Ļoti bieži internetā skatāmas mīlīgas bildes, kurās bērni guļ tāpat kā tēvi, vienādās pozās. Gulēšanas pozu patiešām nosaka tēva ģenētika. Turklāt tēvs var bērnam nodot arī savu cīruļa vai pūces dabu.

13. Šķaudīšana saulē
Tavs vīrs sāk šķaudīt spilgtā saulē? Tādu īpatnību sauc par gaismas šķaudīšanas sindromu, un tā ir dominanta iezīme, tātad pilnīgi iespējams, ka to var pārmantot bērni.

14. Mīlestība uz risku un azartu
Tieksme pēc riska un azarta ir ģenētiski mantojama, tāpēc ka patiešām ir gēns, kas atbild par cilvēka noslieci uz riskantu rīcību. Ja tētim patīk riskēt, ielaisties avantūrās un izjust adrenalīnu, bērnam arī var parādīties šīs iezīmes.

loading...