Noderīgi padomi grila iekuršanai. + Labākās grila ēdienu receptes

02-05-2020

Cilvēkiem patīk grilēt. Vai katrs piektais reizi nedēļā gatavo maltīti uz grila. Lai ēdāji justos apmierināti, grilētāji pūles netaupa. Viņi rīko svētkus, konkursus un apmainās ar padomiem un receptēm. Tomēr sievietes pie ogļu grila darbojas retāk. Jums ir iespēja to mainīt! Apgūstiet grilēšanas noslēpumus!

Grila iekuršanai ierēķiniet vismaz 30 minūtes. Oglēm ir kārtīgi jākvēlo. Jūs varat izvēlēties kokogļu briketes vai kokogles. Briketes deg ilgāk un izdala lielāku karstumu nekā kokogles. Briketes kvēlo ilgāk, taču ir grūtāk aizdedzināmas.

Salieciet grilā ogles vai briketes piramīdas formā un izvietojiet iekuru. Lai aizdedzinātu grila ogles, lietojiet tikai pārdošanā esošo cieto vai šķidro iekura materiālu.



Nekad neizmantojiet benzīnu, denaturēto spirtu, terpentīnu vai citus degošus šķidrumus. Arī kamīna iekuri nav piemēroti, jo tad ēdiens iegūst parafīna piegaršu. Visdrošākais ir sausais grila iekurs.

Varat nopirkt ar degmaisījumu piesūcinātus iekura kubiņus, kas līdzīgi vaskam, kā arī presētas kūdras kubiņus. Tie nesatur veselībai kaitīgas vielas. Atkarībā no grila lieluma iekur am būs nepieciešami no trim līdz sešiem kubiņiem. Ja grilu gribat iekurt ar degmaisī jumu, uzpiliniet to uz sausām kokoglēm. Lietojiet degošo šķidrumu taupīgi.

Iekuram pietiek ar četriem pilieniem. Ļaujiet degmaisījumam dažas minūtes iesūkties koko glēs. Rīkojieties uzmanīgi, maisījums ātri uzliesmo. Nepieciešamības gadījumā varat izlīdzēties arī ar gabalos saplēstu kartona olu kastīti.

Papīrs nav piemērots, jo tas ātri sadeg. Grila iekuršanai lieti noder gari sērkociņi. Kad ogles aizdegušās pilnībā, ar kruķi uzmanīgi izjauciet piramīdu un izlīdziniet kvēlojošās ogles vienmērīgā slānī. Ogļu slānim jābūt apmēram 5 cm augs tam un par 5 cm platākam nekā grilēšanas virsma.

Kokoglēm ir labi jākvēlo. Lai tām mērķtiecīgi pievadītu skābekli un neradītu dzirksteles, varat lietot plēšas. Neradiet vēja plūsmu, haotiski vēcinot ar dažādiem palīg līdzekļ iem, piemēram, ar sēžamspilveniem vai avīzēm, un nepūtiet gaisu uz kvēlojošām oglēm ar matu žāvējamo fēnu.

Labāk dariet tā kā indiāņi! Pūtiet gaisu uz oglēm caur cauruli, turot to apmēram 20 cm no mutes. Tā tiks radīta intensīva un mērķtiecīgi virzīta gaisa plūsma. Caurulei lieliski noder virtuves papīra dvieļu kartona rullītis.



Piemēroti ir arī telts karkasa stieņi, ja vien tie nav 2,30 m gari. Kad grils uzsilis, uzlieciet grilēšanas restes. To attālums līdz oglēm ir atkarīgs no produkta gatavošanas ilguma. Lielus gaļas gabalus vai kotletes novietojiet virs oglēm augstāk nekā zivis un dārzeņus. Lai noskaidrotu piemērotāko attālumu, izstiepiet roku apmēram 15 cm augstumā virs grila restēm.

Ja nevarat noturēt roku pat divas sekundes, paceliet restes augstāk. Karstumu var samazināt, izkliedējot ogles. Ja nepieciešams lielāks karstums, sastumiet ogles kurtuves vidū un malās pieberiet jaunas. Ogles ir sasniegušas vajadzīgo temperatūru, kad tās klāj balta pelnu kārtiņa.

Tad ir īstais laiks likt uz restēm grilēšanai paredzētos produktus. Gaļu uz restēm vienmēr uzlieciet ar grila knaiblēm.

Nepārduriet to ar dakšiņu, jo tad gaļa zaudē sulīgumu un kļūst sīksta.

Gaļa ir pilnīgi gatava, ja, uzspiežot uz tās ar dakšiņu vai grila knaiblēm, tā šķiet cieta un no tās izdalās dzidra sula. Cūkgaļu un mājputnu gaļu vienmēr izcepiet pilnīgi gatavu.

(Sagatavots pēc Veronikas Imleres un Antjes Šteinheizeres grāmatas “Viss, kas jāzina sievietei”)

IZMĒĢINI ŠĪS GRILA ĒDIENU RECEPTES!

Grilēts lasis Berlīnes gaumē. Vienkārši fantastika!

Grilēti dārzeņu un zivju iesmiņi. Alternatīva gaļai svētku piknikā!

Cūkgaļas, laša, kartupeļu šašliks. Desmit grilēšanas receptes iedvesmai

Ļuļa kebabs. Pagatavo uz oglēm, noslēdzot grila sezonu!