No otrdienas jāvēro laiks, lai zinātu rudeni un ziemu, senču gudrības atgādina Vilis Bukšs

19-07-2021

Foto – Pixabay


Otrdien sākas 40 dienas, kas iezīmē aprises rudenim un ziemai. Manai vecmāmuļai Annai bija teiciens: Kas tic, tas redz. Kas netic, tam timss (tumsa acīs). Pirms Annas dienas (26. jūlijs) šo viņas teikto atceros un cenšos sekot turpmākajām 40 dienām, lai salīdzinātu ar pagājušo un ielūkotos tālākajā, savā blogā vēsta laika vērotājs Vilis Bukšs.

Laikā no 20. jūlija līdz 31. augustam ir vairākas dienas, kas nozīmīgas laika un dabas vērojumos. Laika apstākļi šajās dienās pareģo rudeni un ziemu. Lai vērojumi būtu precīzāki, zemāk minētajām dienām jāpieskaita 13 dienas, lai dabūtu datumu, kas atbilst Jūlija kalendāram. P.S. Pirms 100 gadiem senči savus vērojumus pievienoja vecā stila (Jūlija) kalendāram.

20. jūlijs (Elijāsa jeb Pērkona diena). Ja sāk līt lietus, tad līst līdz Annām (26. jūlijs). Ja arī Annās līst, tad ar pārtraukumiem līst līdz Vasaras Mārai (15. augusts) un vēl tālāk.

26. jūlijs. Sausa, saulaina diena paredz sausu rudeni. Stiprs lietus – slapju labības novākšanas laiku. Ja bezdelīgas lido zemu, būs garš rudens.

29. jūlijs. Silta un saulaina diena – būs labs ražas laiks. Lietaina – labība vārpās augs un ražas laiks būs mitrs.

1. augusts. Sauss laiks šajā dienā paredz sausas turpmākās sešas nedēļas. Slapjš – sešas nedēļas ar lietiem. Sauss un saulains 1. augusts – būs sauss rudens. Lietains – būs slapjš rudens. Ja karsts – būs gara ziema.

2. augusts. Lietains laiks – būs maz ugunsgrēku, bet slikts ražas laiks. Kāds laiks 2. augustā, tāds arī 27. septembrī.

7. augusts. Auksts rīts ar rasu paredz aukstu ziemu. Diena lietaina – būs sniegaina ziema. Kāds laiks līdz pusdienām, tāds līdz Ziemassvētkiem. Kāds pēc pusdienām – tāds pēc Ziemassvētkiem.

11. augusts. Ja ap 11. augustu miglaini rīti, augusta beigās būs pirmās salnas. Ja nogatavojusies labība otrreiz sazaļojusi – būs slikts rudens.

12. augusts. Ja vējains un līst – līdz 14. septembrim būs mitrs un vējains.

15. augusts. Kāds 15. augusts (Vasaras Māra) – tāds septembris.

16. augusts. Kāds 16. augusts – tāds oktobris. Ja vējains un auksts vējš – būs stipra ziema. Ja dienvidu vējš – būs sniegaina, bet maiga ziema.

17. augusts. Kāds 17. augusts – tāds novembris. Ja šajā dienā līst, līs visu nedēļu.

18. augusts. Kāds laiks šajā dienā – tāds decembrī.

19. augusts. Kāds 19. augusts – tāds janvāris. Ja diena sausa – būs sauss rudens; ja slapja – rudens būs lietains. Ja diena skaidra – būs stingra ziema.

20. augusts. Ja stārķi gatavojas aizlidot – būs auksts rudens.

21. augusts. Kāds laiks 21. augustā, tāds pēc Ziemassvētkiem un janvārī.

23. augusts. Ja ūdeņi šajā dienā klusi, būs mierīga ziema. Ja diena karsta, vai stiprs lietus – būs garš un mitrs rudens.

25. augusts. Ja lietains, atvasara būs īsa, bet silta un saulaina.

26., 27. augusts. Ja šajā dienā kluss un maigs vējiņš, būs jauks septembris un saulaina atvasara. Ja diena vētraina – būs lietains un nemīlīgs septembris.

29. augusts. Ja lido dzērves – 14. oktobrī būs sniegs. Ja dzērves nesteidzas, ziema būs vēlu.

30. augusts. Ja bērzam pirmajam sāk krist lapas – būs mitrs rudens. Ja ievai – būs sauss rudens.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Melnais mēness Dvīņu zīmē atklās mūsu negatīvo karmu

Kāds mīlestības jomā būs jūlijs, stāsta astrologi

loading...