Nemīlu mazbērnus, jo neciešu vedeklu. Vīramātes atzīšanās

01-10-2019

Foto – Pixabay


“Viņa jau no paša sākuma uzskatīja, ka man var spļaut virsū,” savās ģimenes likstās dalās pensionāre Alīda Zariņa. “Visu uztver kā uzbāšanos. Mans visnevainīgākais jautājums, piemēram, kā klājas, tiek uztverts kā iejaukšanās viņas ģimenes dzīvē. Ja zvanu, klausuli neceļ un nepārzvana. Pati nezvana, par mani neinteresējas. Toties mūsu dzīvoklis gan viņu interesē – par šauru viņiem četriem esot kļuvis dēla vienistabas dzīvoklītī, saka, ka jāpārdod un jāmeklē lielāks! Kā tad, es jau tūlīt skriešu un darīšu…” pukst sirmā kundze.

Vedekla Anda patiešām stipri apvainojusies uz Alīdas kundzi dzīvokļa dēļ. Viņa kopā ar vīru Rolandu un diviem pirmskolas vecuma bērniem saspiedušies mazā vienistabas dzīvoklītī, kuru “treknajos” gados māte pati nopirkusi dēlam patstāvīgas dzīves uzsākšanai.

“Labi vēl, ka pietika prāta noformēt uz sevi, nevis dēla vārdā,” stāsta Alīdas kundze. “Citādi viņi man pat atļauju neprasītu, pārdotu un gādātu lielāku uz kredīta…”

Viņa jau noskaidrojusi, ka divistabu dzīvokļi tai pašā rajonā nemaz nemaksā daudz dārgāk – pārdodot vienistabas dzīvoklīti, dēla ģimene mierīgi varētu atļauties lielāku mājokli.

Otrai istaba atrisinātu daudzas jaunās ģimenes problēmas, bet Alīdas kundze pat dzirdēt negrib par pašas īpašuma pārdošanu.

Pirmo reizi dēls un vedekla par to ieminējušies pirms diviem gadiem, kad otrais mazulis vēl bijis tikai “projektā”.

“Bet tie taču ir jūsu mazbērni!” izsaucās Anda. “Viņu dzīve… Vai tad jūs tiešām negribat, lai viņi aug normālos apstākļos?”

“Ak, tu, svētā vientiesība,” nopūšas vīramāte, atceroties šo sarunu. “Ne sev cenšas, bet tikai maniem mazbērniem, lūk, kā! Protams, atteicu. “Pietiek jau ar to, ka vairākus gadus manā īpašumā dzīvojat, īri nemaksājat, esiet pateicīgi par to pašu. Bet viņa atcirta, ka tad mazbērnus man neredzēt, ja reiz par viņiem nospļauties!”

Bet sirmā kundze tikai pasmejas par šādu perspektīvu. “Godīgi sakot, mani tas nemaz neuztrauc. Ne īpaši arī gribu redzēt! Bērni viņiem problemātiski, neaudzināti, nepaklausīgi, kaut kādi neriktīgi! Vedeklas māte reizēm vecāko paņem pie sevis uz kādām dienām, pēc tam nedēļu nevar atjēgties. Bet, lai abus paņemtu, par to nevar būt ne runas…”

“Pati tur nelielu, vēroju no malas. Vedekla, protams, neapmierināta, viņai gribētos, lai palīdzu ar bērniem tikt galā dienu un nakti. Kā tā var, es taču esmu vecmāmiņa, ha, ha! Bet ar mani saruna īsa. Kā tik kas, atgādinu mūsu sarunu. Pati negribēji man mazbērnus rādīt, atceries? Klusē…”

Vai tiešām vedekla vainīga, ka vecmāmiņa nemīl mazbērnus? Vai arī vecmāmiņa rīkojas nepareizi? Lai nu kā ar dzīvokli, negribi pārdot, paturi, bet varbūt iespējams saglabāt cilvēciskas attiecības ar bērniem un mazbērniem? Piedalīties, palīdzēt kaut ar labu vārdu…

Kā domā tu? Ieraksti komentāros!

loading...

33 Comments

 1. zinu gadījumu 14.08.2019 at 20:15 - Atbildēt

  Kamēr vīramāte stipra tikmēr var šitā ar savējiem “lekties”. Ka nepienāk moments, ka paliek par “vecu dārzeni”. Jaunie ātri iebāzīs pansionātā un neviens acis tur nerādīs. Mezbērniem ar viņa nebūs vajadzīga.

 2. Skats no malas 14.08.2019 at 20:47 - Atbildēt

  Tas ir pārrāvums abpusējs! Attiecības ir jākopj abpusēji. Vecākiem ir jāsaprot “jaunie”. Vai tad paši reiz nav bijuši viņu vietā? Ar spītību nekur tālu netiksi….vistrakākais ir tas, ka lielie cilvēki kārtojot savstarpējās attiecības savā starpā neapjauš, ka vislielākie cietēji ir nepasargātie bērni.
  Neviena pasaules nauda neaizstās vecmāmiņas un vecāku izlasīto pasaku un kopābūšanu. Diemžēl.

 3. Klinta 14.08.2019 at 21:33 - Atbildēt

  Pansionātā ieliek,un neliekas nezinis,arī tādus vecākus,kas sirdi un dvēseli ir atdevuši savam lolojumam.Bet šai gadījumā,abas labas,bet kā jūtas vīrs un dēls starp diviem dzirnakmeņiem.?!

 4. madza 14.08.2019 at 22:03 - Atbildēt

  Spītīga vecene.Da labi tas dzīvoklis…Ja jau pirka dēlam…tad dēlam.Esi savas dzīves noteicējs…bet ne cita.

 5. ALISE 14.08.2019 at 22:14 - Atbildēt

  ßìtà vedekla to tapat izdarìs😏
  Turieties, vìramàte!!!
  Lai Dievs dod Jums veselìbu 😉

 6. Ixs 14.08.2019 at 22:37 - Atbildēt

  Pēc sejas jau redz, acim, kas ir tā vīramāte, nekas labs.
  Es ar savu vīramāti ar nekad nekontaktējos, tas nav rakstīts manos pienākumos, bet arī negaidu mantojumus, neko nevajag, lai tik netraucē dzīvot, tas ir katra cilvēka tiesības, lai otrs vienalga kas, nelien un neuzbāžas.

 7. orhidejs 14.08.2019 at 22:46 - Atbildēt

  Cik daudz vecmāmiņa zaudē savus mazbērnus nemīlot un nesaņemot no viņiem mīlestību. Kas var būt jaukāks par mazbērnu pirmajiem kapēc un sirsnīgajām bučām. Tas viss ir no sirds. Man žēl šīs vecmāmiņas kura pārņemta ar sevi un savu mantu aizmirstot savus mīļos ! Skumji.

 8. Savadais 15.08.2019 at 01:29 - Atbildēt

  Man ir nedaudz savādāks viedoklis jo ir pieredze , nedaudz atšķirīga bet kopējās aprises tādas pašas. Es domāju ka ja nevēlās cienīt vecākus un nemāca to saviem bērniem tad gala iznākumā vedeklas bērni pret viņu (savu māti) izturēsies līdzīgi jo priekšzīmi jau parādīja paši. Ir labs teiciens ; ( ko sēsi ,to pļausi) Varbūt arī vīramāte ir pieļāvusi kļūdu audzinot savu dēlu! (viena pagale nedeg)

 9. Risinājums 15.08.2019 at 06:56 - Atbildēt

  Jaunās ğimenes galvai jārisina situācija iegādājoties pašiem savu dzīves vietu. Laiks, attālums un neatkarība slāpēs sakrājušās negatīvās emocijas, kas šobrīd ,,berzējas,, vienistabas vīramātes dzīvoklī.

 10. SANČO 15.08.2019 at 08:54 - Atbildēt

  Mana vīrene arī jaunībā nelikās ne zinis, bet tagad vecumā lien.

 11. Goco 15.08.2019 at 10:23 - Atbildēt

  Mana vīrene uz mata tāda pati,tik atšķirība,mums no viņas neko nevaig,vienīgais mazbērns,bet nekādu intresi nav izrādījusi nekad,principā svešs cilvēks,bet radu lokā tēlo enģeli mīlošo,farss,lai veicas,no pieredzes nekad neatjaunosies siltas attiecības neiespējami pēc visām cūcībām,noīrējiet paši savu un lai tad tēlo kundzi…

 12. DOMA 15.08.2019 at 13:21 - Atbildēt

  KAUT KAS TRAKS .LAI NU KĀ ,BET NEGRIBĒT MAZBĒRNUS .SAVA MIESĪGĀ DĒLA ,KURU TU PATI ESI MĪLĒJUSI,NĒSĀJUSI ZEM SIRDS ZINOT KĀ BIJA,–.MAN TAS NAV SAPROTAMI.DZĪVOJAM VIENU DZĪVI.KUR BĒRNIŅŠ VAINĪGS.LABI –PALAIDŅI UTT NU UN DOD SAVU MĪĻUMU,MĀCI .NESAŅEMSI PRETĪ NU UN VISMAZ BŪSI KAUT MAZUMIŅU DEVUSI NO SAVAS SIIDS.VAI VAI VECMĀMIŅ ,NAV LABI.ES NEKAD TĀDAS NEATBALSTĪŠU .

 13. Dace 15.08.2019 at 14:18 - Atbildēt

  Nelīst jauno attiecībās vien jau ir daudz! Un arī vienistabas dzīvokli, kurā dzīvot atvēlēt- arī ir daudz! Un ja vedekla pati neveido nekādu kontaktu un jebkuru interesi uztver kā uzbraucienu vai līšanu ne savās darīšanās – pilnīgi piekrītu, ka tad lai arī pasi tiek gala ar dzīvokļa jautajumiem. Bet nē- tad, kad kaut ko vajag, tad jau var manipulēt un bērnus izmantot kā ieganstu!

 14. Lala 15.08.2019 at 15:04 - Atbildēt

  Es kā vīra māte un vecmāmiņa nu jau diviem maziem puisīšiem, nespēju iedomāties kā būtu ja es ik pa laikam nevarētu viņus satikt, samīļot, vienkārši kopā pavadīt laiku. Tās ir neaprakstāmas sajūtas kad mazās mīļās rociņas tiecās pie tevis un saulainais smaidiņš lūkojās manī. Kā vīra māte nejaucos jauno darīšanās, bet ja vajag kādu padomu vai palīdzību nekad neesmu atteikusi ja ir manos spēkos palīdzu. Un tiešām esmu ļoti pateicīga kad vedekliņa man arī uzticas, man viņa ir kā pašas meita. Ir jāsaglabā labas attiecības, ir jāprot dzīvot saskaņā kaut paša sirds mieram.

 15. Sieviete 15.08.2019 at 21:38 - Atbildēt

  Atbalstu vīramāti.
  Kad mēs sākām savu dzīvi,neviens nepalīdzēja un paldies ,ka tā.Pie visa paši tikām,bija stimuls cīnīties,mācīties un pelnīt.Un nevienam tagad nejūtamies parādā.Neviens neko nevar pārmest.Bērnu arī laidām pasaulē sava priekam un nevienam tos neuzbāzām un nevienam palīdzību neprasījām.Paši tikām galā un izglītības ieguvām un biznesus uzsākam.Tagad bērni lieli un jūtās mums pateicīgi,par to ka viniem bijām vienmēr un ka vinus nekur nenogrūdām,Tā ari pašu bērnus auklē,mēs tik piepalīdzam mīlēt.

 16. Anonymous 16.08.2019 at 07:06 - Atbildēt

  Un kas tur slikts , ka grib lielaku dzīvokli? Tad lai ņem viņu sev, izire vai tur tup viena un lai pāris ar berniem perk sev lielaku – 1 iataba 4 cilvekiem nereāli.

 17. Gan 16.08.2019 at 09:48 - Atbildēt

  jau, ka abas labas! Vedekla neaudzināta, – protams, ka vīramāte ar to nekad nesamierināsies un nekad nebūs pretimnākoša, neļaus uzsēsties sev uz kakla! Žēl mazbērnu, kuri aug bez mīļuma.

 18. Ziediņš 16.08.2019 at 13:05 - Atbildēt

  Tam visam ir jābūt abpusēji……….. Domāju, ka kādreiz savu ražu izbaudīs arī vedekla, jo ko sēsi to pļausi. Žēl bērnu, kuriem netiek rādīts labs piemērs sadzīvē ar vīramāti………….

 19. Silvija 19.08.2019 at 15:15 - Atbildēt

  Es viramates vietā pārrakst8tu dzīvokli uz dēla,lai pārdod un un pērk lielāku.Cik sapratu viņai ir savs,kam vajag divus?Izskatās kā nemīl ne tikai mazbērnus bet arī dēlu, mīl sevi un mantu!

 20. 456 23.08.2019 at 13:05 - Atbildēt

  Bet es bērnu vietā nelīstu pie vīramātes,bet censtos paši savu dzīvi sakārtot,pelniet un strādajiet paši,vīramātei taču neviens par velti neko nav devis,tak nopelnīja un nopirka

 21. anna 24.08.2019 at 12:58 - Atbildēt

  Cik sapratu, vīramāte dzīvo lielākā dzīvoklī, dēls ar ģimeni vienistabas. Varbūt var samainīties dzīvokļiem? Jautājums par dēlu – nokļuvis zem savas sievas tupeles, ka nespēj prasīt no sievas cieņu pret savu mammu?
  Vispār jau tās dēlu sievas tagad ir diezgan augstprātīgas… Tāpēc arī neveidojas normāla komunikācija.

 22. Ed 27.09.2019 at 12:40 - Atbildēt

  Man ar vīramāti ir kabas att.es esmu vinai pateicīga ka jzaudzinájusi tik labu dēlu.bet mēs nedzemdējam bērnus lai kāds vj jus pieskatītu un saukātu par neaudzinātiem.neparvelti teiciens vīramāte velna māte

 23. debija 01.10.2019 at 12:03 - Atbildēt

  Pilnīgi piekritu 456 komentāram,mazāk skataties uz viramāti ,vairāk paši domājat . Ja dēls dibināja ģimeni,tad pašam jārisina dzīvojamās platības jautājums ,nevis jāgaida ,ka māte to atrisinās.Mūsdienās jau tas nav nekāds retums,ka bērni izaug,nodibina ģimeni un tāpat sēž vecākiem uz kakla,esiet patstāvīgāki .

 24. Made 01.10.2019 at 16:04 - Atbildēt

  Nu es domāju, ka tur ir viss kopā. Ja vïramäteitas ir vienīgais bėrns un vėl dėls, tad neviena vedekla nebūs laba. Un vedeklas bėrni ir vedeklas bėrni. Cik var saprast, arī dēls nav ar stingru mugurkaulu, jo par visu ir gādäjusi mamma. Pati esmu vïramāte, bet man ir pasakaina vedekla. Zinu robežu, nepärkāpju. Bet reizėm vajag ar nostāties vedeklas pusė, jo mana māte teica, ka savam bērnam vari pateikt kādu stingru vārdu,savs dēls vai meita piedos, bet vedekla vai znots var nepiedot. Dzïvi vajag dzïvot ar prätu.

 25. arī ome 01.10.2019 at 22:20 - Atbildēt

  Mana situācija! Es izrīkojos šādi. Manuprāt, jaunajiem pašiem būtu jānopelna sev dzīves vietu, nevis uz visu gatavu. Ja dēlam māte iegādājās dzīvoklīti, tad arī vedeklai kopdzīvi uzsākot ir jādod savs pienesums! Ja šis dzīvoklis ir kļuvis pa šauru, tad strādājiet mīļie saviem bērniņiem un gādājiet viņiem labklājību! Es Vīramātei ieteiktu šo dzīvokli palūgt jaunajiem atbrīvot un to izīrētu svešiem cilvēkiem. Ar svešiem vienmēr ir mazāk problēmu. Vīramātei būtu labs atspaids pie pensijas un ja jaunie ir ieņēmuši tādu nostāju, lai tik tādā garā turpina. Iegūto naudu par īrēto dzīvokli var arī pēc tam nodot mazbērniem, nevis vedeklai, piemēram studiju apmaksai, un viss būs labākajā kārtībā.

 26. laima 12.10.2019 at 11:33 - Atbildēt

  Aprecējos jauna,pirmo reizi dzīvē sastapos ar mežonīģu skopumu.Pie vīramātes braucām ar divām somām pārtikas,bet ne reizes tur nepaēdu,jo viss atvestais tika nolikts kambarī vēlākam laikam.Šī vīramāte ir zelts,salīdzinot ar manējo”Reiz aizbraucot ciemos,pēkšņi saslima mūsu mazā meitiņa,man vajadzēja vīramātei nozagt karoti medus priekš sava bērna,jo iedot bija žēl.

 27. Sesila 25.10.2019 at 19:07 - Atbildēt

  Nu vedekla izklausās pēc preteklenes. Nav pelnijusi nekādu pretimnākšanu.

 28. Vēsā 26.10.2019 at 19:26 - Atbildēt

  Piekrītu tam kas saprot,vedekla ir dabūjusi ko gribēja.Nav iespējams protams ielīst ģimenes attiecībās, bet tad dēls ir zem tupeles,neizlēmigs, gļēvi no malas vēro.Tieši dēlam jau sen vajadzēja pie vietas nolikt pretīgo vēdekli. Protams,ka vīramāte ir nopelnījusi gan dzīvokli gan sev iztiku un skatos ka līdzīgos gadījumos mazbērni tikai gaida kad jauko nopirks un ko nu jūs tur stāstiet par iedomātu mīļumu smieklīgi….

 29. Gunita 22.12.2019 at 21:17 - Atbildēt

  Pilnīgi piekrītu,ka nevienam vecākam nav jābāž savs deguns dēla vai meitas ģimenes dzīvē! Vīramāte izskatās pēc spītīgas vecenes.

 30. anastasija 30.12.2019 at 11:11 - Atbildēt

  Esmu bijusi sliktās vedeklas statusā.
  Vīramāti nekas neizmainīs.
  Jaunajai ģimenei iesaku iegādāties pašiem savu dzīvokli.
  Un neuzgrūst savus bērnus pieskatīšanai.
  Pašiem jāuzņemas rūpes.Nevajag bērnus traumēt ar pašu sliktajām attiecībām!

 31. Lelle 08.01.2020 at 20:49 - Atbildēt

  Esmu vedeklas pusē… Jo arī es biju sliktā vedekla… Vēl studēju, kad pieteicās mazais… Bērns vēl nebija piedzimis, kad dzirdēju frāzi : “nedomā ka tagad varēsi man uzkraut bērnu un pati vazāties apkārt”… [viņas skatījumā studēt nozīmēja – vazāties] Piedzima bērns, un es nekad viņai neprasīju ne palīdzēt ne pieskatīt un viņa arī nemeklēja kontaktu… Bērnam bija 4 gadi, kad viņa atbrauca ciemos – bērns brēkdams no viņas muka. . Te ir tas, ko rakstīja arī citi komentētāji – ko sēsi, to pļausi… Un jā… Tā manta… Manējā arī bija uz mantas sēdētāja, piederēja māja un dzīvoklis, bet mums bija jāīrē, jo “es nebiju gana laba” .. Bet, kapā vēl neviens nav paņēmis līdzi to mantu…

 32. Lelle 08.01.2020 at 21:01 - Atbildēt

  Un vīrs arī bija tāds pats bezmugurkaulnieks kā šamās dēls… Tā ka, ja vedekla vēl jauna un skaista, lai met plinti krūmos un šķiras… Tas nekas ka bērni. Jo mazāki, jo vieglāk tiks tam pāri un vieglāk pieņems jauno… Tieši tā es izdarīju, un nevienu mirkli neesmu nožēlojusi savu lēmumu. Tagad ir lielisks vīrs un brīnišķīga vīramāte, kas manu bērnu no pirmās laulības mīl kā savu…

 33. Indra 25.01.2020 at 02:03 - Atbildēt

  Tiešām spītīga vecene. Mana bijušā vīramāte ar bija līdzīga maita, gar savu mazbērnu zinis nav likusies jau 13 gadus, cūka tāda. Lai jaunajiem izdodas tikt ar visu galā. Būtu tak palīdzējusi, tak pašas mazbērni… Fu, šitādas vecenes nesaprotu…