Nemet ārā sadīgušus kartupeļus! Divas iedarbīgas receptes pret locītavu sāpēm un artrītu

06-02-2019

kos-1

Daudzi, ilgi nedomājot, izmet sadīgušus, savītušus kartupeļus, lai gan tie var kalpot par lielisku dziedniecisku līdzekli tiem, kuri mokās ar locītavu sāpēm, vēsta lifehacker-pro-dachu.

Jau kopš seniem laikiem dziednieki zinājuši, ka kartupeļu dīgstos ir ļoti vērtīgas īpašības, tāpēc no tiem gatavoja ārstnieciskus novārījumus un balzamus.

Sadīgušu kartupeļu uzlējums
Lai atbrīvotos no locītavu sāpēm, no sadīgušajiem kartupeļiem pagatavo uzlējumu. To izdarīt ir ļoti vienkārši. Stikla burkā ielej puslitru degvīna un sauju kartupeļu dīgstu.

Burkai uzliek vāku un liek tumšā vietā, kur temperatūra ir ne augstāka kā 15-20 grādi. Pēc nedēļas uzlējums gatavs!

Degvīna vietā var izmantot kandžu – tās sastāvam ir papildu sildošs efekts.

Tādējādi, izmantojot šo vienkāršo paņēmienu, nedēļas laikā iegūsi lielisku ārstniecības līdzekli. Tas palīdz nerva iekaisuma gadījumā, piemēram, jostasvietā.

Lai atbrīvotos no sāpēm un iekaisuma, ar šo uzlējumu ierīvē sāpošo vietu un aptin to ar kaut ko siltu, piemēram, vilnas šalli. Uzlējums iedarbosies acumirklī, sniedzot ātru atvieglojumu.

Kartupeļu uzlējuma komprese
Sāpošām locītavām var pagatavot arī kompresi. Ņem kokvilnas audumu un samērcē uzlējumā. Pēc kāda laika to uzliek sāpošajai vietai un nofiksē ar apsēju.

Lai saprastu, kā šis uzlējums iedarbojas, jāzina par kartupeļu dīgstu vērtīgajām īpašībām.

Vari droši izmantot šos tautas līdzekļus, bet neaizmirsti pašu galveno: pirms nodarboties ar pašārstēšanos, pieraksties pie sava ārstējošā ārsta uz konsultāciju!

Kartupeļu uzlējuma noslēpumi
Nekā sarežģīta – viss saistīts ar saules gaismu, kas aktīvi iedarbojas uz sakneņiem un dīgstiem, veidojot tajos glikoalkaloīdu solanīnu. Būtībā tā ir inde, un katra saimniece zina, ka zaļus kartupeļus ēst ir bīstami. Toties šai gadījumā solanīns nelielā daudzumā un koncentrācijā ir ļoti noderīgs ārējai lietošanai.

Pētījumi parādījuši, ka solanīnam ir nomierinoša jeb sedatīva, kā arī pretkonvulsiju iedarbība. Tieši tāpēc to plaši lieto medicīnā astmas un saaukstēšanās medikamentu radīšanai.

Kartupeļi pret artrītu
Ja ciet no artrīta, noderēs zaļi kļuvuši kartupeļi, no kuriem var pagatavot iedarbīgu kompresi.
Kartupeļus sarīvē un pārlej ar karstu ūdeni.

Iegūto maisījumu silda uz mazas uguns, nevārot.

Iegūto virumu pieliek pie sāpošās vietas, vispirms to ieliekot auduma maisiņā.

Papildus šo vietu aptin ar siltu šalli. Masas biezumam jābūt 1,5 vai 2 cm. Sāpes pāries jau pēc dažām kompresēm, bet pēc nedēļas atvieglojums būs vēl jūtamāks.

loading...