Nemet ārā olu čaumalas! Pavasarī dārzā tās būs ļoti vērtīgas

09-02-2024

Ekrānuzņēmums

Katrs dārzkopis vēlas palielināt ražību savā zemes gabalā, izmantojot mēslošanas līdzekļus (galvenokārt organiskos mēslošanas līdzekļus).

Izrādās, ka olu čaumalas ir vērtīgs augsnes un augu mēslošanas avots, jo 90 % no tām ir kalcija karbonāts.

Arī citi tajā esošie elementi, piemēram, cinks, mangāns, fluors, kalcijs, sērs un citi, ir ne mazāk noderīgas vielas daudziem kultūraugiem. Kā no olu čaumalām pagatavo efektīvu barību?

Uzziniet, kā pareizi pagatavot šādu mēslojumu un kādām kultūrām tas ir visnoderīgākais. Teiksim uzreiz, ka daudzi dārzeņu dārzkopji daudzus dārzeņus baro ar šo līdzekļu palīdzību. Taču gurķi uz to reaģē īpaši labi. Tie izaug īsti milži (sulīgi un kraukšķīgi).

Kā pagatavot mēslojumu no olu čaumalām

Pagatavošanas nianses

Olu čaumalas nevar izmantot kā mēslojumu bez īpašas apstrādes. Vispirms nomazgā olbaltumvielas, kas paliek uz izejvielas iekšējās virsmas. Pēc tam atstājam čaumalu nožūt uz 1 dienu. Pēc tam to sasmalcina līdz pulverveida konsistencei. Šādi sagatavotas olu čaumalas var uzglabāt papīra maisiņā vai kastē.

Svarīgi! No neapstrādātām olām iegūtās olu čaumalas var izmantot mēslojuma pagatavošanai. Termiski apstrādātas čaumalas šim nolūkam nav piemērotas. Tās nedrīkst izmantot kā mēslojumu.

Efektīva mēslojuma recepte

Ņemam 100 g olu čaumalu, kas sasmalcinātas pulverī. Lai to izdarītu, var izmantot blenderi. Ielieciet to dziļā traukā.

Olu čaumalām pievieno 10 lauru lapas. Visu pārlej ar 2 litriem silta ūdens. Atkal visu sasmalcina, izmantojot blenderi.Iegūto maisījumu atstājam 12 stundas (zem vāka). Pārtecina caur smalku sietu vai marli, atbrīvojoties no olu čaumalām.

Ielej 1 litru tīra ūdens. Visu samaisa.

Pirms lietošanas atšķaidiet 1 glāzi gatavā līdzekļa 5 litros tīra ūdens. Tad jau ķerties pie augu laistīšanas.

Šāds mēslojums no olu čaumalām ir vienkārši nepieciešams tiem kultūraugiem, kuri dod priekšroku augsnei ar neitrālu skābju un sārmu līdzsvaru. Tas viss tāpēc, ka tas deoksidē augsni. Šo mēslojumu izmanto, audzējot šādus dārzeņus: nakteņus (kartupeļus, tomātus, papriku), kāpostus, pākšaugus, ķirbjus (gurķus, kabačus, ķirbjus) un sakņu dārzeņus.

LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

Olu čaumalas: universāls līdzeklis dārzam daudzos gadījumos. Nemet tās ārā!

Olu čaumalas, kartupeļu miziņas, pelni. Dabīgi mēslojumi puķu dobēm augustā

Nesteidzies izmest kartupeļu miziņas! Pieci veidi to izmantošanai mājās un dārzā

Gribi upenes ķirša lielumā? Nemet ārā kartupeļu miziņas!

loading...