Nelej ārā ūdeni, kur vārīti rīsi! Četras receptes skaistumam

30-12-2017

risu_novarijums

Rīsu ūdens – ūdens, kurā vārīti rīsi, ir pieejams un efektīvs līdzeklis skaistumkopšanai un svara samazināšanai, jo īpaši plaši to izmanto Āzijā.

Rīsu novārījumā ir vitamīni B, C, E un minerālvielas. Ar tā palīdzību samazinās poras, āda kļūst maigāka tas, arī pasargā no saules kaitīgās iedarbības.

Rīsu ūdens sejai
Lai pagatavotu rīsu ūdeni, ņem tasi vai pustases rīsu, noskalo, pārlej ar ūdeni un atstāj uz 15 minūtēm. Šī laika būs pietiekami, lai minerāli iesūktos ūdenī. Pēc tam ūdeni salej tīrā traukā. Rīsus var pagatavot pusdienās.

Ar rīsu ūdeni mazgā seju, masējot 1 minūti. Jau pēc pirmās lietošanas reizes ievērosi, ka āda kļuvusi maigāka un mīkstāka.

Rīsu ūdeni var glabāt ledusskapī noslēgtā traukā līdz piecām dienām.

Rīsu ūdens matiem
Mazgā vai skalo matus ar rīsu ūdeni. Mati kļūs mīkstāki un spožāki.

Rīsu ūdens tievēšanai
Lai pagatavotu rīsu novārījumu tievēšanai, rīsus vārot, tiem pielej nedaudz vairāk ūdens. Iegūto rīsu novārījumu dzer brokastīs, kā arī dienas laikā kā ārstniecisku toniku, kas palielina enerģiju.

Āzijā rīsu ūdeni notievēšanai gatavo šādi.
1) Ieber 1 tasi rīsu 4-7 tasēs ūdens.
2) Ļauj nostāvēties pa nakti, atstājot uz karstas plīts, vai vārot 2-4 stundas uz mazas uguns.
3) Gatavo novārījumu izdzer dienas laikā, ieteicams pielikt nedaudz sāls.

Vienu ēdienreizi nomaina ar rīsu novārījuma dzeršanu. Viena ēdienreize atbilst aptuveni 650 kalorijām, bet tasē rīsu novārījuma ir tikai 150 kalorijas. Tāds kaloriju samazinājums ļaus zaudēt aptuveni vienu kilogramu svara nedēļā.

loading...