Nav nesaderīgu pāru, bet ir… Četri vēlamie un četri nevēlami laulības veidi

01-07-2020

Foto – Pixabay


Apprecēties — ļoti svarīgs solis dzīvē. Kad strīdamies ar vecākiem, mēs taču nedomājam, ka būs jāmeklē jauni. Tāpēc arī otram cilvēkam jākļūst par radniecisku dvēseli. Vienu un uz visu dzīvi.

Nav nesaderīgu pāru, ir nevēlēšanās kalpot viens otram. Šķiršanās arī nav, ir nevēlēšanās veidot ģimeni. Ja cilvēki izšķiras, tātad ģimene netika izveidota. Tas liecina, ka abiem bija vēlme, lai kalpotu konkrēti viņam, nevis vēlme kalpot otram.

Ja ir vēlme kalpot, var dzīvot ar jebkuru cilvēku. Cik gatavi esam kalpot cilvēkam, kas ir ar mums?

“Daba katrai sugai sagatavojusi savu daļu, lai katrs varētu dzīvot mierā un laimē.”
Iša UpanišādāReģistrējot laulību Dieva priekšā, vīrs un sieva dod solījumu rūpēties viens par otru kā par Dieva dēlu un meitu, un tad Dievs atbildot arī rūpējas par viņiem.

Citādi cilvēks sāk kliegt: “Kur gan skatās Dievs?” Bet viņš skatās uz mums un izdara secinājumus, rūpējoties par to, lai mēs īstajā laikā apjēgtu savas kļūdas. Ķermenis kļūst dzīvs, ja tajā ir dvēsele. Tāpat arī laulība kļūst dzīva, ja vīrs un sieva ģimenes dzīvē uzticīgi kalpo Dievam.

Astoņi laulību veidi

Vēdiskā kultūra atklāj, ka pastāv astoņu veidu laulības. Četras ir ieteicamas, bet otras četras nav labvēlīgas. Parasti pie labvēlīgām un veiksmīgām laulībām ir piesaistīti vecāki, īpaši tēvs, jo tēvs izdod meitu pie vīra, tāpēc viņa nozīme ir ļoti liela.

Vēdiskajos laikos un pat vēl līdz mūsdienām daudzās kultūrās par kāzām maksā sievas tēvs, jo tā ir pēdējā reize, kad viņš maksā par savu meitu, šis gods un pienākums pēc kāzām gulstas un vīra pleciem.

VAIRĀK LASI UĢA KUĢA GRĀMATĀ “PĀRIS”

Četri ieteicamie laulības veidi

1. Kāzas rīko tēvs
Tēvs kopā ar māti atrod meitai piemērotu līgavaini.

2. Tēvs nav pacenties meklējumos, bet pārējā ģimene ir savedusi viņus kopā
Ļoti svarīgi, ka māte un vecvecāki uzņemas atbildību, ja tēva nav vai arī viņš ir aizņemts. Galvenais, lai tēvs dod savu svētību un redz, ka topošais vīrs ir cienījams vīrietis.

3. Meita pati atrod sev vīru
Meita var atrast sev vīru, bet pats galvenais ir saņemt tēva un ģimenes svētību. Arī šai gadījumā kāzas rīko tēvs.

4. Puiša vecāki vēršas pie meitenes vecākiem, lai abus izprecinātu
Tēva piekrišana tāpat ir svarīga.

Četri neieteicamie laulības veidi – nākamajā lapā!

Lasīt tālāk: 1 2
loading...