Nātru ēdienu pavārgrāmata: salāti, zupas, pat kotletes un pelmeņi!

03-06-2019

nettle-tomato-salad


Nātru salāti ar eļļu

50 g nātru, 15 g loku, 10 g augu eļļas, 15 g pētersīļu zaļumu, 5 g citronskābes, sāls pēc garšas Nātres
5 minūtes vāra sālsūdenī un notecina. Gatavo mērci: 10 g augu eļļas pievieno 10 g nātru novārījuma, izšķīdinātu citronskābi un sajauc. Mērci pārlej sasmalcinātām nātru lapām un pārkaisa ar sagrieztiem lokiem un pētersīļu zaļumiem.

Nātru salāti 60 g nātru, 15 g sīpolu, 20 g krējuma, 5 g pētersīļu zaļumu, sāls pēc garšas Nātres vāra 5 minūtes un notecina. Sagriež sīpolus un pētersīļu zaļumus, sajauc ar krējumu un sāli. Pievieno sagrieztās nātres un sajauc.

Nelaiķis Juris Gustavs bija viens no retajiem gadu tūkstoša sākuma ārstiem, kurš konsekventi nostājās uz tautas dziedniecības ceļa. Par to liecina arī viņa receptes.

Korejas salāti

500 g nātru, 3–4 ēd. k. augu eļļas, 4 ķiploku daiviņas, 1–2 grieķu riekstu kodoli, 50 g diļļu, 1 ēd. k. citrona sulas

Nātres 3–4 minūtes pavāra, caurdurī notecina, viegli piespiežot ar karoti, tad aplej ar ķiploku un eļļas mērci, pievieno pētersīļus un dilles, grieķu riekstus. Apslaka ar citrona sulu.
Zaķene 5 burkāni, 4 ēd. k. nātru lapu, 4 ķiploku daiviņas, 1 ēd. k. grieķu riekstu, 4 ēd. k. krējuma, 1 ēd. k. citrona sulas Sīki sagriež burkānus, jaunas nātru lapas, sasmalcina ķiplokus un grieķu riekstus, pieliek krējumu un citrona sulu, sajauc.

Krievu salāti

200 g nātru, 100 g spinātu, 200 g vārītu kartupeļu, 150 g krējuma, 50 g zaļo loku, 50 g diļļu Novārītus kartupeļus sagriež kubiciņos. Nātru lapas aplej ar verdošu ūdeni un caurdurī notecina. Spinātus, zaļos lokus un dilles sīki sagriež, pievieno sīki sasmalcinātas nātru lapas un krējumu.

Lauku salāti 1 kg jaunu nātru lapu, 2 l ūdens, 200 g skābeņu vai spinātu, 3 gurķi, 50 g diļļu, 50 g loku, 3 olas, 1 ēd. k. krējuma Jaunas nātru lapas mazgā un sīki sagriež, liek 2 l traukā un aplej ar verdošu ūdeni. Vāra 15 minūtes, tad pievieno sagrieztas skābenes. Atdzesē. Otrā traukā gatavo dārzeņus: svaigus vai mazsālītus gurķus sagriež kubiciņos, sīki griež dilles, lokus. Dārzeņus pievieno novārījumam, pieliek sīki sagrieztas olas un krējumu.

TURPINĀJUMU LASI NĀKAMAJĀ LAPĀ!

Lasīt tālāk: 1 2 3 4
loading...

1 Comment

  1. Serf 04.06.2019 at 01:49 - Atbildēt

    Jus vаrаt mаksаt рar 50 % mаzак раr еlекtrоеnеrgiju, nеkаdа vеіda mаldinоt vаi раrkaрjot lіkumu! Еs іesаku vіsіеm іzlаsіt so rакstu – http://bit.ly/lesspaid Es tо еsmu іzmаntojis kорs dесеmbra, un rеkіns раtiеsаm ir kluvіs mаzаks!