Nātru ēdienu pavārgrāmata: salāti, zupas, pat kotletes un pelmeņi!

03-06-2019

2-71


Nātru plovs rumāņu gaumē

500 g jauno nātru, 1 ziemas sīpols, 2 ēd. k. augu eļļas, 1 gl. rīsu, sāls

Nātres nomazgā un novāra, sīpolus cep un samaisa ar rīsiem. Nātres sagriež lielākos gabalos, ieber kastrolī, pievieno rīsus ar sīpoliem, ielej 2 gl. nātru novārījuma, iesāla un liek cepeškrāsnī uz 20 minūtēm. Ceļ galdā atdzesētu.

Phali no nātrēm

500 g jauno nātru, 3 ēd. k. kausēta sviesta vai eļļas, 3 ziemas sīpoli, 4 diļļu zariņi, 2 olas, sāls

Nātres novāra sālītā ūdenī. Uzcep ziemas sīpolus eļļā, pievieno dilles, sajauc ar nātrēm un sutina. Īsi pirms ēdiens gatavs, to pārlej ar sakultām olām.

Nātru salāti

1. Tikko uzdīgušu vai mazliet jau paaugušos lielo aso nātri sagriež sīki un uz 20 minūtēm aplej ar kaut ko skābu — rabarberu vai cidoniju sulu. Tad pievieno pēc garšas lokus, dilles, rūgušpienu un nedaudz krējuma vai eļļas mērci: 1 ēd. k. cidoniju vai rabarberu sulas pievieno 4 ēd. k. augu eļļas un sakuļ ar dakšiņu.

2. Ņem vienādās daļās nātres, pienenes, gārsu, gaiļpiešu lapas, vijolīšu, liepu, kļavu lapas, gurķumētras un pievieno pēc garšas dilles, lokus, krējumu vai eļļas mērci.

Nātru zupa

1 kg jaunu nātru, 200 g sviesta, 4 l ūdens, sāls, citrona sula, skābs krējums, 50 g miltu, ķimenes, 1 ola

Nātres nomazgā vairākos ūdeņos, uzlej tām karstu ūdeni, vāra mīkstas, izberž caur sietu. Sviestu izkausē, pieber miltus, pielej nātru buljonu, vāra 10–15 minūtes, pieliek izberztās nātres, sāli pēc garšas. Ceļ galdā ar skābu krējumu un ķimenēm, piespiež citrona sulu, pievieno mīksti vārītu olu.5

TURPINĀJUMU LASI NĀKAMAJĀ LAPĀ!

Lasīt tālāk: 1 2 3 4
loading...

1 Comment

  1. Serf 04.06.2019 at 01:49 - Atbildēt

    Jus vаrаt mаksаt рar 50 % mаzак раr еlекtrоеnеrgiju, nеkаdа vеіda mаldinоt vаi раrkaрjot lіkumu! Еs іesаku vіsіеm іzlаsіt so rакstu – http://bit.ly/lesspaid Es tо еsmu іzmаntojis kорs dесеmbra, un rеkіns раtiеsаm ir kluvіs mаzаks!