Naktī uz 19. janvāri pat krāna ūdenim piemītot brīnumains spēks

08-01-2020
Ilustrācija - Pixabay

Ilustrācija – Pixabay

Svarīgs kristīgās tradīcijas un dziedniecības datums ir Ūdens diena – 19. janvāris, kad saskaņā ar dažādiem ticējumiem ūdenim piemīt īpaša enerģija un dziedniecisks spēks.

18.janvārī no pulksten 24.00 līdz 19.janvāra 3.00 no avotiem un krāna tekot nedzīvais ūdens, kuru var dzert līdz vienam litram diennaktī akūtu iekaisuma slimību gadījumā, jaunveidojumu gadījumā (dažādi audzēji), ādas slimību gadījumā, brūču dziedināšanai, pārliekas uzbudināšanās gadījumā, iesaka dziednieki.

Pareizticīgā baznīca 19. janvārī svin Kunga Kristīšanas svētkus. Ticīgie dodas uz tuvāko ūdenstilpi, izcērt āliņģi krusta formā un iesvēta ūdeni. Tradīcijas sākums meklējams kristietības vēsturē, kad šo rituālu Jordānas ūdeņos esot izpildījis Jēzus Kristus.

Rīgā Daugavas ūdens iesvētīšana atjaunota 2012. gadā. Šajā dienā pareizticīgajās baznīcās cilvēki arī var paņemt iesvētītu ūdeni, ko pēc tam lietot vai nu ikdienā, vai dziedināšanā.

Atbilstoši dažādām tradīcijām jebkurš ūdens ir informatīvi piesātināts, bet ūdens kristāli – apveltīti ar atmiņu. Jau Leonardo da Vinči rakstīja: “Ūdens maina savu raksturu tik reižu, cik pastāv vietu, kur ūdens tek.”

Arī mūsdienās zinātnieki ūdens atmiņas un enerģijas esamību cenšas pierādīt ar inovatīvām pētniecības metodēm. Savulaik par bestselleru kļuva japāņa Masaru Emoto grāmata “Ūdens kristālu noslēpumi”, kurā viņš demonstrē, kā vārdi, domas un sajūtas ietekmē ūdens molekulas. Izmantojot fotokameru un iemūžinot ūdens kristālus, zinātnieks atklāj dažādas ūdens atmiņas sakarības.

Ticība ūdens īpašajām spēkam ir būtiska arī dziedniecībā un pagāniskos rituālos – to varot enerģētiski uzlādēt vai apvārdot.

Astroloģijā Ūdens stihiju pārstāv Vēzis, Skorpions un Zivis. Šī stihija atbild par emocijām, intuīciju, spēju sajust cilvēkus un situācijas. Ja cilvēka individuālajā astroloģiskajā kartē dominē Ūdens stihija, parasti viņš ir jūtīgs, spēj uztvert arī citu sajūtas, ir apveltīts ar izteiktu intuīciju. No otras puses, apvainojas par sīkumiem un pārāk ļaujas straumei.

loading...