Nākamā nedēļa būs auksta; var uzsnigt pat desmit centimetri sniega

10-05-2020

Foto – Pixabay

Nākamās darba nedēļas lielāko daļu virs Latvijas atradīsies aukstā gaisa masa- gaidāms vēsāks un ar nokrišņiem bagātāks laiks, vēsta www.meteo.lv.
www.meteo.lv.

Otrdienas naktī un priekšpusdienā daudzviet valsts centrālajā un austrumu daļā iespējama stipra snigšana un vairākus centimetrus biezas sniega segas izveidošanās.

Prognozes par nokrišņu daudzumu ir dažādas – sliktākajā gadījumā vietām var uzsnigt pat desmit centimetrus dziļš sniegs. Zem sniega svara var liekties un lūzt koki, riskam galvenokārt pakļauti visvairāk salapojušie un ziedošie koki. Sinoptiķi brīdina, ka lielākos postījumus nākamnedēļ radīs salnas. Tās gaidāmas visā valstī.

Naktī uz pirmdienu no rietumiem Latviju šķērsos plaša nokrišņu zona, nesot lietu visā valsts teritorijā. Dienas laikā pastiprināsies rietumu vējš brāzmās līdz 15-17 m/s.

Arī otrdien un trešdien mākoņi bieži aizklās debesis un teritorijas lielākajā daļā pa laikam gaidāmi nokrišņi – lietus, dažviet nakts stundās iespējams arī slapjš sniegs. Naktī termometra stabiņš vietām noslīdēs līdz 0…+1°, zāles virskārtā gaidāmas arī salnas, bet dienā gaiss sasils tikai līdz +7…+12°.

Darba nedēļas izskaņā, virs Latvijas pastiprinoties anticiklonam, nokrišņi mitēsies, biežāk gaidāms saulains laiks un pakāpeniski atkal kļūs siltāks.

loading...