Mīti un patiesība par zarnu skalošanu. Skaidro Anatolijs Danilāns

03-11-2019


Ja cilvēks spēcīgitam tic, tad viņam patiešām šķiet, ka organisms kļūst spēcīgāks un no zarnu skalošanas kļuvis labāk. Tā ir placebo ietekme — es sāku ārstēties, un man kļuva vieglāk, skaidro profesors Anatolijs Danilāns.

Agrāk arī ticēja, ka, dzerot urīnu, sieviete var kļūt skaistāka. Ja ir milzīga vēlēšanās tīrīt zarnu traktu, to var darīt. Tomēr cilvēkam nevajag būt naivam un domāt, ka viņš nodzīvos ilgu mūžu tikai tāpēc, ka veiks zarnu attīrīšanu.

LASI ARĪ: KĀPĒC AR GADIEM PIEAUG SVARS, SKAIDRO PROFESORS DANILĀNS

Lielākais kaitējums ir tas, ka cilvēka domas tiek novirzītas uz muļķībām un viņš vairs nedara to, ko vajag: neēd veselīgi, nebauda svaigu gaisu, nevingro. Cilvēks skalo zarnas un domā, ka var dzert šņabi un smēķēt.

Vai arī, uzaudzējis liekos taukus, domā, ka viņš jau tievē, skalojot zarnas.

Nesen mana paciente, labu gribot, bija attīrījusi zarnas, bet izrādās, ka viņai ielaists dzemdes kakla vēzis. Te skaidri parādās, kā cilvēku novērš no būtiskā — neaiziet pie ginekologa, jo ir jāskalo zarnas. Un cilvēks patiesi tic, ka kļūs vesels.

Mūsdienās ielaist dzemdes kakla vai krūšu dziedzera vēzi ir stulbums, jo cilvēks nedara to, ko vajag, — nepārbauda veselību. Ieteikumi zarnu trakta veselībai: jāuzņem pilnvērtīgs, daudzveidīgs uzturs, kurā ietilpst arī gaļa; jāēd saprāta robežās, nepārēdoties; labi jāizguļas; jānodarbojas ar fiziskām aktivitātēm; biežāk jābūt pozitīvā noskaņojumā, mazāk jāniknojas. Tas viss kopumā atmaksājas daudz vairāk nekā zarnu skalošana!

(No Anatolija Danilāna grāmatas “Dzīvo vesels!”)

loading...